Strona główna / Biografie, wspomnienia / Kaligula

Inne książki tego autora

Cezar

Allan Massie
Cena detaliczna: 18,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Czekając na człowieka

Agnieszka Osiecka
Cena detaliczna: 38,00 zł

Powroty do Auschwitz

Bogdan Bartnikowski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Kobiety pistolety. Maria Kowalska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Maria Kowalska , Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 39,99 zł
Kaligula

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 83-7469-352-5
Data wydania: 13.07.2006
Format: 147mm x 208mm
Liczba stron: 256
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Cesarz Gajusz Kaligula znany jest jako szaleniec, który mianował swojego konia konsulem. Okrutny i rozwiązły, był mordercą i sam został zamordowany po czterech latach panowania, chociaż kiedy zastąpił Tyberiusza, Rzymianie nie posiadali się z radości.
Cóż więc się stało? I czy naprawdę się stało? Może obiegowy wizerunek Kaliguli jest wypaczony, a on sam padł ofiarą okoliczności i złośliwych plotek? Nikt chyba nie nadaje się lepiej do tego, by opowiedzieć prawdziwą historię jego krótkiego życia, niż Lucjusz, który znał Kaligulę od dziecka i był z nim blisko do końca (nawiązał też intymne stosunki z jedną z sióstr Kaliguli i z jego. starszym bratem). Z opowieści, niestroniącej od pikanterii, wyłania się prawdziwy człowiek, a nie postać z mitów.

Allan Massie
urodził się w Singapurze w 1938 roku. Jest czołowym krytykiem literackim pisma „Scotsman”, członkiem Królewskiego Towarzystwa Literatury, autorem cesarskiej serii: „Augustus”, „Tiberius”, „Cezar” (Prószyński i S-ka, 1999), „Antoniusz” (Prószyński i S-ka, 2001) oraz „Nero`s Heirs”.


wersja do druku