Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Jesteśmy w tym wszyscy razem

Inne książki z tej kategorii

Gra w ludzi

Eva Minge
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zanim poznasz moje imię

Jacqueline Bublitz
Cena detaliczna: 44,00 zł

Na końcu ulicy

Diane Chamberlain
Cena detaliczna: 45,00 zł
Jesteśmy w tym wszyscy razem

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 83-7469-357-6
Data wydania: 18.07.2006
Format: 145mm x 225mm
Liczba stron: 300
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Debiutancka książka Owena Kinga, młodszego syna Mistrza Grozy, Stephena, to zbiór zawierający cztery opowiadania i tytułową nowelę.
Autor w niezwykły sposób potrafi zrozumieć makabrę czającą się w życiu pozornie zwyczajnych bohaterów: nastolatka wychowywanego tylko przez matkę i jego politycznie zaangażowanego dziadka, objazdowego dentysty, który z kilkoma traperami przebija się przez śnieżycę w górach, by dotrzeć do pacjentki, bejsbolisty z prowincjonalnej drużyny...
Klimat prozy Owena Kinga bliski jest atmosferze powieści ojca, czemu sprzyja sceneria, w której młody autor umieszcza swych bohaterów - małe miasteczka w stanie Maine, wielkie domy w Bangor, a także zmysł obserwacji i absurdalne poczucie humoru. Najbardziej interesują go wybory, których musimy dokonywać w konflikcie z otoczeniem lub z samymi sobą.

Owen King - młodszy syn Stephena dorastał oczywiście w Bangor, w stanie Maine. Skończył studia (pisarstwo) na uniwersytecie Columbia. Jego opowiadania ukazywały się w Book Magazine i Bellingham Review. Nominowany do nagrody National Magazine, otrzymał John Gardner Award w kategorii Opowiadanie. Obecnie mieszka w Nowym Jorku (na Brooklynie). Prowadzi własną stronę internetową: www.owen-king.com.

Patroni:

wersja do druku