Strona główna / Literatura światowa / Ratując ryby od utonięcia

Inne książki tego autora

Gdzie zaczyna się przeszłość

Amy Tan
Cena detaliczna: 39,90 zł

Dolina spełnienia

Amy Tan
Cena detaliczna: 48,00 zł

Przeciwieństwo losu

Amy Tan
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Dzień, w którym umarł Kapuściński

Ramón Lobo
Cena detaliczna: 45,00 zł
Ratując ryby od utonięcia

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7469-300-2
Data wydania: 16.05.2006
Format: 146mm x 225mm
Liczba stron: 376
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Po zagadkowej śmierci Bibi Chen, znanej kolekcjonerki sztuki, misternie zaplanowana przez nią wyprawa śladami Buddy zawisa na włosku. Mimo wszystko grupa amerykańskich turystów wyrusza w drogę, która rozpoczyna się u podnóży Himalajów w Chinach, po czym kieruje się do Birmy. W bożonarodzeniowy poranek jedenastu podróżników wypływa łodzią na mgliste jezioro i znika.

Przygodowa powieść Amy Tan, nakreślona z doskonałą znajomością politycznych realiów Birmy, a zarazem będąca czystą konfabulacją w warstwie fabularnej, jest próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób rozpoznać, co jest prawdą, a co fikcją. Ale czy sama odpowiedź jest prawdziwa? Autorka podaje nam ją z przymrużeniem oka, pokazuje prawdę w otoczce absurdu - świat przedstawiony na równych prawach tworzą represyjny reżim birmański, program telewizyjny typu reality show, para bliźniąt obwołanych bóstwami i zbuntowane plemię ukrywające się w dżungli. I jakby tego było mało, w tej dżungli czają się i Natowie, duchy natury zwiastujące katastrofę, i widma Młodszego Białego Brata i sławnego brytyjskiego iluzjonisty...

Amy Tan (1952), amerykańska pisarka chińskiego pochodzenia. Jest uznawana za specjalistkę w dziedzinie problematyki dotyczącej mniejszości chińskiej w Ameryce Północnej. Jej książki tłumaczone były na ponad dwadzieścia pięć języków.
Amy Tan śpiewa w zespole rockowym m.in. ze Stephenem Kingiem, który dedykował jej biografię „Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika” (Prószyński i S-ka, lipiec 2001).

wersja do druku