Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Gdzie leży prawda

Inne książki z tej kategorii

Cząstka mojego serca

Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark
Cena detaliczna: 42,00 zł

Labirynt

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Osuwisko

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 44,00 zł
Gdzie leży prawda

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 83-7469-329-0
Data wydania: 25.05.2006
Liczba stron: 368
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz, Jan Hensel
Los Angeles, lata siedemdziesiąte. O'Connor, młoda dziennikarka, znana z dociekliwych wywiadów z gwiazdami showbiznesu, otrzymuje zlecenie napisania książki o słynnej w latach sześćdziesiątych parze artystów. Piosenkarz Vince Collins i komik Lanny Morris, tworzący uwielbiany swego czasu duet, zostali wplątani w niewytłumaczalną tragedię. I chociaż żadnego z nich o nic nie oskarżono, od tamtej pory nigdy się już nie spotkali. Co ich poróżniło?O'Connor, wnikając w mroczne tajemnice, coraz bardziej ulega urokowi obu mężczyzn. Zaczyna się jednak obawiać, że teraz wie już o wiele za dużo...
 

Książka znakomicie oddaje klimat ekstrawaganckich lat siedemdziesiątych i ówczesnego Hollywood. Wykorzystując szczegóły z życia Deana Martina i Jerry'ego Lewisa, Holmes stworzył współczesną wersję „Alicji w Krainie Czarów” z kryminalną intrygą w niepowtarzalnej scenerii Nowego Jorku i Los Angeles.

 

„Gdzie leży prawda„ to czarująca powieść kryminalna. Jest seksowna i zaskakująca, błyskotliwa i intrygująca. Wciągnęła mnie od pierwszej strony.”
Candace Bushnell, autorka powieści „Seks w wielkim mieście” i „Za wszelką cenę”

 

Rupert Holmes
- pisarz i kompozytor, autor uhonorowanej czterema nagrodami Tony musicalowej adaptacji ”Mystery of Edwin Drood„ Charlesa Dickensa, oraz broadwayowskiej komedii kryminalnej ”The Accomplice„, za którą otrzymał nagrodę Edgara.

Patroni:

wersja do druku