Strona główna / Popularnonaukowe / Zaćmienie!

Inne książki z tej kategorii

Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie

Art Hobson
Cena detaliczna: 55,00 zł

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Art Friedman, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 45,00 zł

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł
Zaćmienie!

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7255-010-7
Tytuł oryginału: Eclipse!
Data wydania: 02.08.1999
Cena detaliczna: 29,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Andrzej S. Pilski
Co, gdzie, kiedy, dlaczego i jak?
Poradnik obserwatora zaćmień Słońca i Księżyca
Najpełniejszy poradnik obserwatora zaćmień - zawiera szczegółowe informacje o każdym zaćmieniu Słońca i Księżyca do roku 2017.
Chciałbyś obserwować najbardziej niezwykłe zjawiska astronomiczne, wykonywać ich zdjęcia i rejestrować ich przebieg? Dzięki tej książce stanie się to możliwe. Zawiera bowiem ona wszystkie niezbędne informacje o zaćmieniach Słońca i Księżyca - dlaczego do nich dochodzi, jak je śledzić, w jaki sposób fotografować i gdzie wystąpią w latach 1999-2017.
W poradniku znajdziesz:
  • Szczegółowe wyjaśnienia mechanizmu zaćmień, metod obserwacyjnych, porady, na co zwracać uwagę - zarówno na niebie, jak i na Ziemi;
  • Tajniki fotografii i filmowania kamerą wideo: wybór sprzętu, błon fotograficznych, filtrów; informacje o czasach naświetlania i obróbce zdjęć;
  • Mapy pasów zaćmień, porady jak do nich podróżować, tabele ze wszystkimi niezbędnymi danymi dotyczącymi ich przebiegu, łącznie z prognozami metodologicznymi.
Philip S. Harrington napisał już wcześniej i wydał cztery książki popularyzujące astronomię - Zaćmienie! jest piątą. Współpracuje z czasopismami Sky & Telescope i Astronomy. Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, inżynierem ochrony środowiska i popularyzatorem nauki.

Recenzje:
Latarnik

wersja do druku