Strona główna / Autorzy / Nick McDonell

Aktualności

12.07.2019

Nominacja dla książki Sashy Marianny Salzmann!

Książka Sashy Marianny Salzmann "Poza siebie" znalazła się wsród 14 tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Agnieszka Cubała
  2. Macho. Instrukcja obsługi Andrzej Gryżewski, Artur Górski
  3. Muszę wiedzieć Kasia Bulicz-Kasprzak

Fotogaleria

więcej »
Nick McDonell
„Odlot”... to zdumiewające uderzenie pasji, oziębłości i nieugiętego gawędziarskiego pędu, to rodzaj powieści, którą kończysz i od razu zaczynasz czytać od nowa, żeby zobaczyć jak to działa. I działa - przyjemność w czytaniu, horror dla rozmyślań, prawdziwe osiągnięcie.

Joan Didion

W „Odlocie”, Nick McDonell ukazuje niesamowity arsenał talentów - dowcip, prawie że poetycka zwięzłość, kapitalne oko i ucho - wszystko co składa się na ten „wspaniały dar” - umiejętność opowiedzenia historii, w taki sposób, że wciąga, a czytelnik spostrzeże, że jest to prawie niemożliwe, żeby odłożyć tę książkę.

Richard Price

Nick McDonell to talent z prawdziwego zdarzenia, znakomity młody pisarz o charakterze szaleńca i bardzo ostrych zębach. Talent wprost niesamowity. Jego sekret polega na tym, że pisze prawdę. Obawiam się, że zrobi dla swojego pokolenia to samo, co ja zrobiłem dla mojego.

Hunter S. Thompson
Książki tego autora:

Odlot

Nick McDonell