Strona główna / Autorzy / Katarzyna Grochola

Aktualności

24.05.2019

Mieczysław Prószyński nagrodzony!

23 maja w trakcie 10. Warszawskich Targów Książki Biblioteka Analiz ogłosiła zwycięzców Plebiscytu 30-lecia na najbardziej wpływowe osobowości polskiego rynku książki. Wsród nich znalazł się Mieczysław Prószyński.

Wywiady

06.05.2019

Bogactwo, orgie i handel ludźmi. Laila Shukri odkrywa tajemnice świata arabskiego.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lailą Shukri, autorką książki "Perska zmysłowość".

Posłuchaj i zobacz

24.04.2019

Niecenzurowana opowieść o początkach III RP.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Jerzego Dziewulskiego i Krzysztofa Pyzi "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP".

Bestsellery

TOP 20

  1. Smętarz dla zwierzaków Stephen King
  2. Arabski raj Tanya Valko
  3. Polska miłość Wojciech Młynarski

Fotogaleria

więcej »
Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola twierdzi, że w najgorszym nieszczęściu tkwi odrobina czegoś mądrego; przechodząc koło śmietnika, można patrzeć albo na śmietnik, albo na krzak głogu, który tam rośnie. Przed rozpoczęciem kariery literackiej zdobywała doświadczenie w zawodzie korektorki, dyrektora składu celnego, aktorki, sekretarki, maszynistki, a nawet konsultantki w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. 

Autorka wydała powieści „Nigdy w życiu”, „Przegryźć dżdżownicę”, „Serce na temblaku” oraz dwa zbiory opowiadań: „Podanie o miłość”, „Upoważnienie do szczęścia”. Jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody „AS” EMPiK-u w 2001 i 2002 roku oraz nagrody wydawniczej „IKAR” w 2001. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Katarzyna Grochola jest także autorką monodramu o zdradzonej kobiecie, „Przegryźć dżdżownicę”, granego przez Joannę Żółkowską, oraz melodramatu „Pozwól mi odejść”. Katarzyna Grochola to również autorka felietonów i współscenarzystka najpopularniejszych seriali telewizyjnych: „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”.Książki tego autora:

Podanie o miłość

Katarzyna Grochola

Upoważnienie do szczęścia

Katarzyna Grochola