Strona główna / Autorzy / Katarzyna Grochola

Aktualności

12.07.2019

Nominacja dla książki Sashy Marianny Salzmann!

Książka Sashy Marianny Salzmann "Poza siebie" znalazła się wsród 14 tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Agnieszka Cubała
  2. Macho. Instrukcja obsługi Andrzej Gryżewski, Artur Górski
  3. Muszę wiedzieć Kasia Bulicz-Kasprzak

Fotogaleria

więcej »
Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola twierdzi, że w najgorszym nieszczęściu tkwi odrobina czegoś mądrego; przechodząc koło śmietnika, można patrzeć albo na śmietnik, albo na krzak głogu, który tam rośnie. Przed rozpoczęciem kariery literackiej zdobywała doświadczenie w zawodzie korektorki, dyrektora składu celnego, aktorki, sekretarki, maszynistki, a nawet konsultantki w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. 

Autorka wydała powieści „Nigdy w życiu”, „Przegryźć dżdżownicę”, „Serce na temblaku” oraz dwa zbiory opowiadań: „Podanie o miłość”, „Upoważnienie do szczęścia”. Jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody „AS” EMPiK-u w 2001 i 2002 roku oraz nagrody wydawniczej „IKAR” w 2001. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Katarzyna Grochola jest także autorką monodramu o zdradzonej kobiecie, „Przegryźć dżdżownicę”, granego przez Joannę Żółkowską, oraz melodramatu „Pozwól mi odejść”. Katarzyna Grochola to również autorka felietonów i współscenarzystka najpopularniejszych seriali telewizyjnych: „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”.Książki tego autora:

Podanie o miłość

Katarzyna Grochola

Upoważnienie do szczęścia

Katarzyna Grochola