Strona główna / Autorzy / Ilja Bojaszow

Aktualności

12.07.2019

Nominacja dla książki Sashy Marianny Salzmann!

Książka Sashy Marianny Salzmann "Poza siebie" znalazła się wsród 14 tytułów nominowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości Agnieszka Cubała
  2. Macho. Instrukcja obsługi Andrzej Gryżewski, Artur Górski
  3. Muszę wiedzieć Kasia Bulicz-Kasprzak

Fotogaleria

więcej »
Ilja Bojaszow

Peterburżanin od pokoleń, członek Związku Pisarzy. Ukończył wydział historyczny, pracował jako współpracownik Centralnego Muzeum Marynarki Wojennej. 17 lat temu zaczął wykładać historię w Nachimowskiej Akademii Marynarki Wojennej, gdzie pracuje do dziś. Autor książek: „Wędrówka Murriego” – laureatki nagrody NACJONALNYJ BESTSELLER w 2007 roku, "Biezumiec i jego synowja"; "Armada" – nominowanej do ROSYJSKIEGO BOOKERA w 2008, "Tankist ili „Biełyj tigr”" – nominowanej do nagrody BOLSZAJA KNIGA, "Powiest’ o płutie i monachie". Mąż i ojciec. Żona jest fizykiem, syn kończy Akademię Marynarki Wojennej.Książki tego autora:

Wędrówka Murriego

Ilja Bojaszow