Strona główna / / Aktualności / 6. Zlot w Lipowie 2022

Nowości

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Wieczna

Lisa Scottoline
Cena detaliczna: 44,99 zł

Gra w ludzi

Eva Minge
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

Sąpierz

Katarzyna Puzyńska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wilcze dzieci

Wioletta Sawicka
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka
20.06.2022

6. Zlot w Lipowie 2022

W dniach 16-17 lipca zapraszamy na szósty Zlot w Lipowie 2022, czyli spotkanie wszystkich czytelniczek i czytelników twórczości Katarzyny Puzyńskiej!

 
W tym roku spotkamy się nad Jeziorem Bachotek.

W programie m.in.:

- oryginalna i ekscytująca gra terenowa z wątkiem kryminalnym,
- spotkania z ciekawymi ekspertami,
- piknik z emocjonującymi atrakcjami w pięknych okolicznościach przyrody,
- zwiedzanie książkowego Lipowa i okolic,
- turniej wiedzy (znajomość części sagi pt. ,,Rodzanice”).

A wszystko to w towarzystwie innych czytelników sagi i samej Katarzyny Puzyńskiej!

Do udziału w szóstym Zlocie w Lipowie upoważnia Legitymacja śledczego z Lipowa.

 
Przypominamy też, że 14 czerwca miał premierę czternasty tomu sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa pt. "Żadanica".

O książce:

Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować. Podgórski podejrzewa, że ta propozycja ma jakiś dodatkowy, ukryty cel. Wkrótce wychodzi na jaw, że się nie mylił. Podczas seansu ginie człowiek, a wydarzenia zaczynają wymykać się spod kontroli.

Tymczasem matka Daniela, Maria, razem z byłą komisarz Klementyną Kopp starają się pielęgnować wspomnienia młodości i - jak za dawnych lat - rozbijają obóz w pobliskim lesie. Nie tylko wichura sprawia, że zaczynają się bać. Podejrzewają, że ktoś krąży wokół ich namiotu. Dlaczego nie ujawnia się i podrzuca szmacianą laleczkę?

W sąsiedniej wsi wichura zmusza dwie inne kobiety do nieoczekiwanego postoju. Szukają pomocy w samotnym gospodarstwie, jednak wygląda na to, że w dziwacznym domu stało się coś strasznego. Czy zdążą uciec, zanim będzie za późno?

Ile może wydarzyć się przez jedną noc? Zegar tyka. Czy da się zatrzymać zło?

"Żadanica" to czternasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction "Policjanci. Ulica", "Policjanci. Bez munduru" i "Policjanci. W boju", w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.

W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński Media przeprowadziła z sukcesem charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru" otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii "Policja w literaturze".

wersja do druku