Strona główna / Humanistyka / Jan Paweł II / Życie prywatne Ojca Świętego

Inne książki z tej kategorii

Cuda Jana Pawła II. Pamiątka kanonizacji

Paweł Zuchniewicz
Cena detaliczna: 32,00 zł

Pokój Wam. Dar wielkiej miłości

Jan Paweł II
Cena detaliczna: 19,90 zł

Lolek, Wujek Karol, biskup Wojtyła. Polskie lata Papieża + Habemus Papam (pakiet)

Paweł Zuchniewicz
Cena detaliczna: 49,90 zł
Życie prywatne Ojca Świętego

Kategoria: Jan Paweł II
ISBN: 83-7255-820-5
Tytuł oryginału: Le pape en privé
Data wydania: 14.03.2001
Format: 145mm x 210mm
Liczba stron: 160
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Autorka tej książki postawiła przed sobą cel: uzyskać dostęp do prywatnych apartamentów Ojca Świętego, przywilej spotykania i rozmowy z nim. Z uporem i cierpliwością forsowała "spiżową bramę" zakazów i tajemnic tego najmniejszego państwa na świecie, aż w końcu, zaakceptowana przez najbliższe otoczenie papieża i jego samego, nawiązała nić porozumienia z tym "najlepiej chronionym" na ziemi człowiekiem.

W wyniku rozmów z Janem Pawłem II powstała fascynująca książka, z której dowiadujemy się, jak żył i pracował, jak wyglądały jego dni, kim byli odwiedzający go ludzie, jacy byli ci, których nazywał przyjaciółmi. Papież odmienił życie codzienne Watykanu, przekształcił ustanowione przez swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej relacje między głową Kościoła a katolikami oraz przywódcami państw, a także otwarcie podjął współpracę ze środkami masowego przekazu.

Caroline Pigozzi oparła swą opowieść o "prywatnym świecie Jana Pawła II" doświadczeniu własnych kontaktów z Ojcem Świętym, rozmowach z papieskimi doradcami. Była na pokładach samolotów, w których Ojciec Święty odbywał swoje kolejne podróże, spotykała się z ludźmi, którzy czuwają nad wizerunkiem papieża, w Polsce - rozmawiała z jego przyjaciółmi z lat studiów seminaryjnych, odwiedziła miejsca, gdzie lubił spędzać wolne chwile. Nic nie umknęło jej bacznemu spojrzeniu.

Caroline Pigozzi jest cenioną reporterką "Paris Match", laureatką nagrody Mumm, którą otrzymała za reportaże o Karolu Wojtyle.

Patroni:

wersja do druku