Strona główna / Literatura polska / Zielone jabłuszko

Inne książki tego autora

Herbatniki z jagodami

Izabela Sowa
Cena detaliczna: 26,00 zł

Cierpkość wiśni

Izabela Sowa
Cena detaliczna: 26,00 zł

Smak świeżych malin

Izabela Sowa
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej serii

Ich dwoje i Julia

Zofia Mossakowska
Cena detaliczna: 26,00 zł

Wirtualne zauroczenie

Manula Kalicka
Cena detaliczna: 19,90 zł

48 tygodni

Magdalena Kordel
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Arabski książę

Tanya Valko
Cena detaliczna: 39,99 zł

Twoja wina

Danuta Awolusi
Cena detaliczna: 39,99 zł

List

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 39,99 zł
Zielone jabłuszko

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 83-7337-827-8
Data wydania: 13.09.2004
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 176
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Owocowa
Oprawa: miękka
Połowa lat osiemdziesiątych. Bajklandia - miasto rowerów, tak jak cała Polska pogrążone w kryzysie i szarej beznadziei. Ania Kropelka mieszka w małym domku. Razem z prababcią, babcią, dziadkiem i kotem Dziurawcem czeka na mamę, której udało się wyjechać z Polski. O takiej ucieczce za ocean marzy większość mieszkańców Bajklandii. Reszta biernie czeka na cud. Ania nie chce wyjeżdżać. Dla niej Bajklandia to miejsce wyjątkowe. Być może dlatego, że nie zna innych. A możliwe, że bardzo się boi tego, o czym śpiewają Chłopcy z Placu Broni: „Tak niewiele miałem, tak niewiele mam, mogę stracić wszystko, mogę zostać sam”. Woli więc zostać i cierpliwie czekać. Na co? Na miłość, na przyjaźń i może trochę na cud? A gdy to wszystko się pojawi, okaże się, że to nie koniec kłopotów. I że życie wcale nie staje się prostsze. O czym jeszcze opowiada „Zielone jabłuszko”? O tym, na co najlepiej stawia się włosy, jak zrobić kąpiel w stylu „Pogoda dla bogaczy” i smaczne wino z dojrzałego żyta. Słowem: jak nie zwariować, kiedy wokół panuje chaos i absurd.

Doskonały humor, inteligencja, zmysł obserwacyjny i pogoda ducha równocześnie - wyrażone na niemal każdej stronie Zielonego jabłuszka - to rzadki dar, którym może się poszczycić niewielu piszących w Polsce. Czwarta już książkowa opowieść Sowy dowodzi, że autorka posiadła go na stałe.
Dziennik Polski


Nie moralizuje, nie poucza, nie wychowuje. Pisze, by pokazać kawałek świata, gdzie jest miejsce dla grubych i chudych, dla mądrych i głupich, gejów i heretyków.
Katarzyna T. Nowak, Twój Styl

Patroni:

wersja do druku