Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Zasługa nocy

Inne książki tego autora

Zasługa nocy (audiobook CD)

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 29,90 zł

Mennica

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 36,00 zł

Patron

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 36,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wadliwy klient

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 44,00 zł
Zasługa nocy

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7839-721-2
Data wydania: 13.03.2014
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 344
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Witczak, komisarz stołecznej policji: detektyw, jazzman i samotnik w trudnej relacji z kobietą o mrocznej przeszłości. Tymański, policjant, wdowiec, nieustannie godzący skomplikowane życie rodzinne z zawodowym awansem. Cynowska, dziewczyna, która do policji przyszła z fundacji Itaka, gdzie po traumatycznych doświadczeniach poprzysięgła ścigać przestępców do upadłego. Prokurator Malicka, ambitna profesjonalistka, pełna ciepła mimo nieudanego związku z oficerem służb wewnętrznych.

Policjanci, ale też zwykli ludzie z problemami, muszą zmierzyć się z tajemniczą serią zbrodni. Próbują wyjaśnić sprawę znalezionych zwłok trzech mężczyzn, którzy giną w zadziwiających okolicznościach. Wikłają się przy tym w szereg niebezpiecznych wydarzeń, które kładą się cieniem również na ich prywatność.

Dwa nowe, gorące nazwiska w świecie polskiego kryminału! Mateusz M. Lemberg, debiutujący autor, potrafi świetnie opowiadać. Jego powieść trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zaskakując niezwykłymi pomysłami. Komisarz Krzysztof Witczak zaś to najlepszy stołeczny detektyw, facet po przejściach, z pokręconym życiem osobistym, który swoje doświadczenia zawodowe i prywatne traumy odreagowuje, grając jazz. Bandziorów tropi bez wytchnienia – kiedy trzeba, jest bezwzględny i bezlitosny, a kiedy trzeba – wrażliwy, chociaż akurat tę cechę charakteru starannie ukrywa.
Świetna wiadomość jest taka, że pisarz zapowiada następne książki z tym samym bohaterem w roli głównej.

Leszek Bugajski, „Newsweek”

Lemberg doskonale zna się na rzeczy. W jednakowym stopniu posiadł tajemnice i ludzi, i zwierząt. Te drugie odgrywają w Zasłudze nocy negatywną rolę, ale wiadomo, że najgorszym przedstawicielem fauny jest homo sapiens, istota bezgranicznie zła, lecz i pełna słabości, które na wszelkie sposoby można wykorzystać przeciwko niej. Troje bohaterów, warszawskich policjantów, boleśnie doświadczy tego na własnej skórze. Świetny, dojrzały debiut.

Marta Mizuro, „Zwierciadło”W „Zasłudze nocy” Lemberg zrobił wiele, by jego debiut zwrócił uwagę. Stworzył trójkę mocno pokręconych życiowo bohaterów, opisał ich wiarygodnym językiem, a wszystko przyprawił klimatem dzisiejszej Warszawy. Jak zrobić następny krok? Zacząć kolejną książkę od odciętej głowy biskupa i po hitchcockowsku sprawić, by dalej – napięcie rosło.
Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Mateusz M. Lemberg
– rocznik 1971, humanista, ukończył studia medyczno-weterynaryjne, jednak nie narzeka, debiutując znalazł się w doborowym towarzystwie piszących lekarzy: Arthura Conan-Doyle’a czy Jamesa Herriota. Zanim zaczął pisać, amatorsko realizował filmy, odbył podróż na Wschód, rysował też komiksy. Zarabia na życie jako lekarz, uwielbia koty, dobre książki, Hiszpanię i Szwecję.

Patroni:
antyradio-nowe_1.jpg

hatak_2.jpg

qfant_nowe.jpg

suflada_turk2.jpg
KawiarenkaKryminalna.jpg

wersja do druku