Strona główna / Literatura światowa / Zapach gorzkich pomarańczy

Inne książki z tej kategorii

Czarownice z Manningtree

Beth Underdown
Cena detaliczna: 36,00 zł

Obietnica poranka

Romain Gary
Cena detaliczna: 38,00 zł

Grace i Grace (audiobook CD)

Margaret Atwood
Cena detaliczna: 39,90 zł
Zapach gorzkich pomarańczy

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7839-519-5
Tytuł oryginału: The Perfume Garden
Data wydania: 23.05.2013
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 496
Cena detaliczna: 37,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bożena Kucharuk
Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej.

W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy.

Emma Temple, znana i ceniona perfumier, jest pierwszą od siedemdziesięciu lat osobą, która przekroczy jego próg. Klucz, razem z plikiem starych listów, otrzymała w spadku po matce, Liberty. Do Hiszpanii przyjeżdża, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i osobistych problemów, a także przywrócić podupadłej willi dawny blask. Mimo niewątpliwego uroku domu w Walencji, każdy kąt przypomina Emmie tragiczne wydarzenia, które się w nim rozegrały. Z każdym otwartym schowkiem i podniesionym przedmiotem Emma poznaje niezwykłą historię tego miejsca, swojej rodziny i utraconych marzeń.

Począwszy od opisu słynnego zdjęcia Roberta Capy, po zapierające dech w piersi zakończenie, gdy wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce, „Zapach gorzkich pomarańczy” to prawdziwa literacka perełka.
Novelicious.com

Kate Brown wychowała się w dzikim i pięknym Devonie. Jest absolwentką filozofii i historii sztuki. Pracowała jako rzeczoznawca dzieł sztuki, opiekując się kolekcjami prywatnych właścicieli i ambasad w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, gdzie obecnie mieszka i pracuje nad drugą powieścią.

wersja do druku