Strona główna / Literatura światowa / Zabójstwa proroków

Inne książki tego autora

Zabójstwo Buziaczka

Mehmet Murat Somer
Cena detaliczna: 24,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Siri, kim jestem?

Sam Tschida
Cena detaliczna: 39,99 zł

Czekaj na mnie. Tutaj

Kathinka Engel
Cena detaliczna: 39,99 zł

Łączniczki z Paryża

Pam Jenoff
Cena detaliczna: 42,00 zł
Zabójstwa proroków

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-89325-92-1
Tytuł oryginału: Peygamber cinayetleri
Data wydania: 15.01.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 216
Cena detaliczna: 24,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Anna Polat

"Wróciłem do domu, zasiadłem przed Internetem i zacząłem przeglądać nagłówki wiadomości. To, co znalazłem, niewiele mi pomogło… Róża naprawdę nazywała się Józef Seczkin i przyjechała znad Morza Czarnego. Już wiedziałem, co miał na myśli Szukru mówiąc o niej „biało różowa” : chodziło o kolor włosów i karnację. Zaciekawiło mnie, dlaczego chłopak tak wcześnie został transwestytą. W dzisiejszych czasach nikt już nie myśli o moralności i wyższych wartościach! Tak właśnie kończą dzieci, którym brak autorytetów! – pisał dziennikarz, a ja w duchu postanowiłem jak najprędzej rozwalić serwer jego gazety. Ten pismak i jego naczelny zasłużyli sobie na niezłe lanie!" 

Nasz bohater, który na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zabójstw, jest doskonale wykształconym, świetnie zbudowanym i pociągającym transwestytą, który umie cieszyć się życiem i w razie potrzeby potrafi uwieść każdego. Dzięki najnowszej powieści Mehmeta Murata Somera czytelnik wyrusza w pełną ironii i dowcipu podróż po ciemnych uliczkach Stambułu.

Mehmet Murat Somer

Turecki pisarz i scenarzysta, autor scenariuszy do wielu filmów i seriali telewizyjnych, a także krytyk muzyczny. Jego seria kryminałów „Hop-Cziki-Yaya” natychmiast stała się bestsellerem, dotychczas ukazała się w 11 krajach. Autor mieszka w Stambule i Rio de Janeiro.


Patroni:
gildia.jpg
puls.swiata.jpg

wersja do druku