Strona główna / Literatura światowa / Wzgórza Toskanii

Inne książki tego autora

Prawdziwe życie

Ferenc Máté
Cena detaliczna: 29,00 zł

Mądrość Toskanii

Ferenc Máté
Cena detaliczna: 24,00 zł

Winnica w Toskanii

Ferenc Máté
Cena detaliczna: 22,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Zobacz także

Winnica w Toskanii

Ferenc Máté
Cena detaliczna: 22,00 zł
Wzgórza Toskanii

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-153-1
Tytuł oryginału: Hills of Tuscany
Data wydania: 02.06.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Zbigniew Kordylewski

Kolejny bestseller autora „Winnicy w Toskanii”. Książka, która wzbudza dzikie apetyty!


Pod koniec lat osiemdziesiątych Ferenc i Candace Máté opuścili Nowy Jork, aby osiedlić się w starym gospodarstwie na wzgórzach Toskanii. Tak rozpoczęli swą życiową przygodę – nie mówiąc praktycznie po włosku i mając zaledwie cztery tygodnie na znalezienie wymarzonego domu w pobliżu miejscowości Montepulciano we Włoszech, gdzie postanowili zapuścić korzenie.

Dwójka śmiałków z dnia na dzień coraz więcej dowiaduje się o Toskanii – o jej wzgórzach, słońcu, sztuce, jedzeniu i winie oraz, co najważniejsze, o zwykłych, pełnych pasji i rozkochanych w życiu ludziach. Niemal wbrew sobie Candace i Ferenc uczą się cieszyć z życia tak, jak robią to Toskańczycy – polują na dom razem z pośrednikiem nieruchomości, który ma fioła na punkcie funghi; szukają soczystych porcini i białych trufli w gęstym lesie; chronią się przed falą największych upałów w swym kamiennym domu; pomagają sąsiadom przy zbiorach, winobraniu i wytwarzaniu wina. A na dokładkę na nowo odkrywają siebie nawzajem i nowe życie w zaczarowanej i malowniczej Toskanii.

„Wzgórza Toskanii” to autentyczna, często szalenie zabawna historia małżeństwa Máté w świecie toskańskiej zmysłowości, szlachetnych trunków i rozpływających się w ustach potraw. Doskonała lektura dla wszystkich italofilów i marzycieli.

Wesołe i lekkie wspomnienia. Máté przywołuje nastrojowe i piękne krajobrazy, które są doskonałym dopełnieniem smakowitych toskańskich dań i win.
„Publishers Weekly”

Ferenc Máté

Żeglarz, pisarz i producent wina. Z pochodzenia Węgier, mieszkał w Kanadzie, Kalifornii, Nowym Jorku, Paryżu i Rzymie. Następnie osiadł w trzynastowiecznym klasztorze w Toskanii, gdzie wspólnie z rodziną prowadzi winnicę Máté, produkującą cenione na całym świecie gatunki win. Autor bestsellerów „Wzgórza Toskanii” i „Winnica w Toskanii”. Napisał także powieść „Ghost Sea”, pierwszą część cyklu powieści historyczno-przygodowych.

Strona internetowa autora:
www.ferencmate.com


Patroni:


wersja do druku