Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Wymarzony dom Ani

Inne książki tego autora

Dolina Tęczy

Lucy Maud Montgomery
Cena detaliczna: 19,00 zł

Inne książki z tej serii

W pustyni i w puszczy

Henryk Sienkiewicz
Cena detaliczna: 36,00 zł

Najdziksze serca

James Oliver Curwood
Cena detaliczna: 12,50 zł

Pollyanna

Eleanor H. Porter
Cena detaliczna: 14,00 zł

Inne książki z tej kategorii

I Kissed Shara Wheeler

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 45,00 zł

Pierwsza książka mojego dziecka

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 38,00 zł

I Kissed Shara Wheeler

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 42,00 zł
Wymarzony dom Ani

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 83-7337-144-3
Tytuł oryginału: Anne's House of Dreams
Cena detaliczna: 19,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Klasyka Dziecięca
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jolanta Bartosik
Pierwsze spojrzenie na nowy dom było rozkoszą dla oczu i dla duszy. Wyglądał jak duża kremowa muszla wyrzucona na brzeg. Wzdłuż alei dojazdowej rósł szpaler wysokich topoli, purpurowych na tle nieba. Za domem ciemniała chmurka świerkowego lasu, osłaniającego ogród od zimnych morskich wiatrów, które wydobywały z drzew dziwną muzykę. Tak jak każdy las, również i ten wydawał się kryć w sobie jakąś tajemnicę, którą można poznać, tylko wchodząc między drzewa i cierpliwie szukając. Wychylone poza zieloną ścianę lasu ramiona drzew chroniły dom przed wzrokiem ciekawskim bądź obojętnym na tajemnice.
Kiedy Ania i Gilbert jechali aleją między szpalerami topoli, wieczorne wiatry zaczęły już na polach swoje dzikie harce, a w wiosce rybackiej po drugiej stronie portu światełka połyskiwały jak drogie kamienie. Drzwi domu otworzyły się i w mroku zamigotało ciepłe światło ognia płonącego w kominku. Gilbert pomógł Ani wyjść z powozu i wprowadził ją do ogrodu przez furtkę zawieszoną między dwoma świerkami o czerwonych czubkach, dalej poszli zadbaną , czerwoną ścieżką aż do schodów z piaskowca..

Ania wychodzi za mąż za Gilberta i opuszcza Zielone Wzgórze. W wymarzonym domu nad morzem rozpoczyna nowe życie, pełne radości, ale też i smutków. Zdobywa nowych przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać trudne chwile i dla których z kolei ona stanie się kimś bliskim i ważnym.

wersja do druku