Strona główna / / Aktualności / Wyjątkowa grafika dla fanów Stephena Kinga

Nowości

Tajemnicze życie grzybów (audiobook CD)

Robert Hofrichter
Cena detaliczna: 34,90 zł

Ziemia przeklęta

Phillip Lewis
Cena detaliczna: 44,00 zł

Jesteś moja

Helen Klein Ross
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zapowiedzi

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Alicia Casanova
Cena detaliczna: 36,00 zł

Gdzie zaczyna się przeszłość

Amy Tan
Cena detaliczna: 39,90 zł

Kompendium i Atlas Świata Dysku

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 49,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem żoną szejka Laila Shukri
  2. Perska nienawiść Laila Shukri
  3. Policjanci. Ulica Katarzyna Puzyńska

Fotogaleria

więcej »
14.11.2017

Wyjątkowa grafika dla fanów Stephena Kinga

Z przyjemnością przedstawiamy limitowaną edycję grafiki Ryszarda Wojtyńskiego, twórcy polskiej wersji okładki powieści „Śpiące królewny”. W naszej księgarni internetowej właśnie ruszyła jej sprzedaż, ale warto się spieszyć! Promocyjna cena obowiązuje tylko do piątku 17 listopada!

Tworząc „Beautiful Creatures of Kings”, Wojtyński pragnął ukazać zarówno piękno, jak i grozę, niepokój i strach, które czają się za woalem owego piękna (więcej na ten temat usłyszycie tutaj). Grafika została zrealizowana w technologii dającej efekt techniki litograficznej o bardzo wysokiej jakości i dokładności druku. Każda z odbitek limitowanej edycji (tylko 200 sztuk), jest numerowana i sygnowana ręcznie przez autora. To znakomity pomysł na wyjątkowy prezent dla miłośników literatury grozy i kolekcjonerów sztuki.

Ryszard Wojtyński zaprojektował nie tylko okładkę, ale i zwiastun filmowy promujący „Śpiące królewny”. Jest grafikiem, malarzem, ilustratorem, fotografem, tłumaczem piosenek, jednym z pionierów animacji komputerowej w polskim filmie. Jest twórcą i współtwórcą efektów specjalnych m.in. do takich filmów jak: „Ogniem i mieczem”, „Stara baśń”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „6 dni strusia”, „Rh+”, „Kto nigdy nie żył…”, „Szczęście świata” i wielu innych. W trakcie ponad 20-letniej pracy zrealizował wiele prac malarskich i graficznych, będących wyrazem jego wewnętrznych przeżyć, niepokojów oraz potrzeby urzeczywistnienia własnej wizji świata. Jego doświadczenie w grafice komputerowej sprawiło, iż niektóre swoje dzieła tworzy w technice cyfrowej, ale, jak twierdzi, wcale nie ułatwia to pracy, a jedynie daje inne możliwości. Jest miłośnikiem literatury Stephena Kinga oraz filmów zrealizowanych na podstawie prozy tego autora.

Śpiące królewny”, napisane wspólnie przez Stephena i Owena Kingów, to powieść bardzo mocno wpisująca się w obecne niespokojne społecznie i politycznie czasy. Opowiada o świecie, w którym coś dziwnego dzieje się z kobietami zapadającymi w sen: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością.
Tajemnicza Evie, z której pojawieniem się kobiety zaczynają zapadać w tajemniczą śpiączkę, okazuje się na nią odporna. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy…

wersja do druku