Strona główna / Literatura światowa / Wycieczkowicze

Inne książki tego autora

Aniołowie dnia powszedniego

Michal Viewegh
Cena detaliczna: 22,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Dzień, w którym umarł Kapuściński

Ramón Lobo
Cena detaliczna: 45,00 zł
Wycieczkowicze

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7469-829-0
Tytuł oryginału: Účastníci zájezdu
Data wydania: 12.08.2008
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 384
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jacek Illg
Czesi, lato plus Adriatyk – dla Michala Viewegha, jednego z najlepszych współczesnych czeskich pisarzy, to idealny przepis na słodko-gorzką komedię.


Co może przydarzyć się ekscentrycznemu małżeństwu, studentkom szukającym przygód, posłowi z rodziną, parze gejów, nierozgarniętej agentce biura podróży oraz zagubionemu nastolatkowi podczas banalnej wakacyjnej wyprawy? Viewegh zręcznie splata ze sobą historie życiowe wczasowiczów, wikłających się podczas urlopu w kolejne absurdalne sytuacje. Swych rodaków ukazuje w sposób ironiczny, ale i pełen czułości. Melancholijno-groteskowy klimat, barwne postacie, wspaniały humor i ostatecznie optymistyczne przesłanie – Wycieczkowicze Viewegha to doskonały przykład współczesnej czeskiej prozy.

Michal Viewegh (ur. 1962)

Jeden z najbardziej popularnych współczesnych pisarzy czeskich, autor kilkunastu powieści, z których w Polsce ukazały się: Cudowne lata pod psem, Powieść dla kobiet, Wychowanie dziewcząt w Czechach, Sprawa niewiernej Klary oraz Zapisywacze ojcowskiej miłości. Viewegh bywa także publicystą oraz scenarzystą filmów na motywach własnych książek. Powieść Wycieczkowicze ukazała się w Czechach w 1996 roku, na jej podstawie powstała sztuka teatralna, a w 2007 roku film w reżyserii Jiřiego Vejdelka.


Patroni:

wersja do druku