Strona główna / Literatura faktu, historia / Wszystko za życie

Inne książki tego autora

Wszystko za życie

Jon Krakauer
Cena detaliczna: 18,10 zł

Inne książki z tej kategorii

Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol

Błażej Torański
Cena detaliczna: 44,99 zł

Tak blisko, tak daleko. Bieszczady po drugiej stronie granicy

Krzysztof Potaczała
Cena detaliczna: 46,00 zł

Okrutna jak Polka

Paulina Młynarska
Cena detaliczna: 44,00 zł
Wszystko za życie

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-7839-563-8
Tytuł oryginału: Into the wild
Data wydania: 05.02.2008
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 192
Cena detaliczna: 28,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Magdalena Jakóbczyk-Rakowska
Chris McCandless porzucił wszystko. Zerwał wszelkie więzi, rozdał pieniądze przeznaczone na studia, by wyruszyć w drogę, która miała dać mu wolność. W swym poruszającym reportażu Jon Krakauer idzie śladami młodego mężczyzny, który zafascynowany powieściami Jacka Londona, postanawia niczym współczesny wędrowny asceta przemierzyć samotnie Amerykę, by dotrzeć na Alaskę.

Na podstawie wspomnień jego przyjaciół i ludzi, których spotkał po drodze, a także jego dziennika, autor kreśli intrygujący portret idealisty i samotnika. Człowieka, który budził sympatię wszystkich napotkanych osób, ale zarazem nie zawahał się narazić swojej rodziny na cierpienie, który z całą świadomością podjął decyzję o ryzykownej wędrówce, ale nie potrafił zapobiec jej tragicznemu finałowi.

Czy trwająca cztery lata podróż była tylko młodzieńczą ucieczką od odpowiedzialności i trudnych relacji z najbliższymi? A może Chris poszedł tą samą drogą, którą wybrali przed nim Budda, święty Franciszek, Thoreau i wielu innych wędrowców, pragnących – choćby za najwyższą cenę – całkowitego wyzwolenia?

Jon Krakauer (ur. 1954)

Pisarz i dziennikarz amerykański, sławny za sprawą swoich wypraw alpinistycznych. W 1998 roku nominowany do nagrody Pulitzera za książkę „Into Thin Air” (wydanie polskie: „Wszystko za Everest”, 1998). Swoje wyprawy na Alaskę opisywał w książkach „Eiger Dreams: Ventures Among Men and Mountains” (1990) oraz „Into the Wild” (1996), wydanej po polsku po raz pierwszy w 1998 roku jako „Wszystko za życie”, a w 2007 zekranizowanej przez Seana Penna.

Przeczytaj także

Oscary 2008 rozdane!
"Oscarowe" książki w Prószyńskim

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
24,00 zł
miękka
Cena:
26,00 zł
miękka
Cena:
24,00 zł
miękka