Strona główna / Biografie, wspomnienia / Wspominam i niczego nie żałuję

Inne książki z tej kategorii

Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu

Zbigniew Korpolewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Nikola Sellmair, Jennifer Teege
Cena detaliczna: 43,00 zł

Własnymi słowami

Krzysztof Kotowski, Pola Negri
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wspominam i niczego nie żałuję

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7648-007-7
Tytuł oryginału: Vzpomínám a ničeho nelituji
Data wydania: 24.02.2009
Format: 135mm x 211mm
Liczba stron: 200
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: twarda
Tłumaczenie: Justyna Wodzisławska
Autobiografia Heleny Vondráčkovej.

Bardzo mi żal, że nie mogłam być z matką w jej ostatnich chwilach i że moje relacje z bratem tak się skomplikowały. I że nie mam trójki dzieci, jak to sobie kiedyś wyobrażałam. Ale poza tym… niczego nie żałuję. 
HelenaHelena Vondráčková (ur. 1947 roku) - wielka gwiazda czeskiej estrady, piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna. Koncertowała na całym świecie, sprzedano ponad 200 milionów egzemplarzy jej płyt, co plasuje ją w czołówce światowych gwiazd muzyki (jest na 32. miejscu). Dwukrotnie wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a krytyk „The New York Timesa” nazwał ją „drugą Barbrą Streisand".

 

W 1964 roku wygrała konkurs „Szukamy nowych talentów", na którym wykonała piosenkę Gershwina „The Man I Love". Rok później zdobyła nagrodę Złotego Słowika na festiwalu w Sopocie i od tego momentu jej kariera zaczęła dynamicznie się rozwijać.

Vondráčková otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień w Czechach (wcześniej Czechosłowacji) oraz innych krajach świata. Włączyła do swojego repertuaru światowe standardy. Śpiewa w wielu stylach i gatunkach muzycznych. Ma czterooktawowy głos z bardzo wysokim C. Śpiewa po czesku, angielsku, niemiecku, polsku, rosyjsku, francusku i japońsku. 

Helena Vondráčková utrzymuje przyjacielskie kontakty z polską gwiazdą muzyki pop Marylą Rodowicz. Obie wokalistki wykonywały wspólnie piosenkę Rodowicz pt: „Małgośka".

Patroni:


wersja do druku