Strona główna / Literatura polska / Wojna w rodzinie

Inne książki tego autora

Przejrzeć facetów

Bartek Świderski
Cena detaliczna: 26,00 zł

Bracia Kramer

Bartek Świderski
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Perska niepewność

Laila Shukri
Cena detaliczna: 39,99 zł

Powrót milionera

Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Cena detaliczna: 39,99 zł

Dziedziczka z Moczarowisk

Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Cena detaliczna: 39,99 zł
Wojna w rodzinie

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-351-1
Data wydania: 02.03.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 216
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Trzy pokolenia mężczyzn i trzy różne światy w jednym samochodzie na trasie E40. Prowokująca do myślenia, mądra książka o różnicach międzypokoleniowych i potrzebie bliskości.

Marek, dziewiętnastolatek spod Wrocławia, otrzymuje powołanie do wojska. Zamiast jednak do polskiej, zaciąga się do armii niemieckiej, ponieważ więcej płaci. Jego dziadkowi, powstańcowi i weteranowi AK, nie mieści się to w głowie. Wraz z ojcem Marka, byłym komunistą, wyruszają wszyscy w pełną przygód podróż przez granicę polsko-niemiecką. Podążają za nimi demony przeszłości, cienie nierozwiązanych konfliktów rodzinnych i wojenne tajemnice, latami skrywane przez dziadka…


Bartłomiej Świderski
Warszawiak, rocznik 1973. Z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz i scenarzysta. Pisze dialogi do seriali, m.in. do „Na Wspólnej” i „Brzyduli”. Wydał kilkadziesiąt opowiadań, a w wydawnictwie Prószyński i S-ka – dwie powieści: „Bracia Kramer” i „Przejrzeć facetów”. Jego pozazawodowe pasje to gra na syntezatorze (w czasach studenckich występował z zespołem rockowym Understage) oraz pływanie i jazda na łyżwach, w czym coraz częściej towarzyszy mu ośmioletnia córka.

wersja do druku