Strona główna / Literatura światowa / W naszym domu

Inne książki tego autora

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,00 zł

Księga Dwóch Dróg (audiobook MP3)

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,90 zł

Księga Dwóch Dróg

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 44,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł
W naszym domu

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8234-381-6
Tytuł oryginału: House Rules
Data wydania: 13.01.2022
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 696
Cena detaliczna: 43,00 zł Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Czy to, że twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, oznacza, że winne jest najgorszej zbrodni?

Na pierwszy rzut oka Jacob Hunt nie wyróżnia się wśród rówieśników zupełnie niczym. Jego życie jest jednak naznaczone zespołem Aspergera - łagodnym zaburzeniem ze spektrum autyzmu. Chłopak ma trudności z wyrażaniem swoich myśli i uczuć, a komunikacja z innymi ludźmi często sprawia mu wiele kłopotu. Co więcej, każde odstępstwo od rutyny czy zmiana w ustalonym porządku mogą wytrącić go z równowagi. Nieważne, czy chodzi o zbyt jasne światło, dotyk kogoś obcego czy szelest zgniatanego papieru - ataki Jacoba są całkowicie poza kontrolą.

Jak wiele osób z zespołem Aspergera, nastolatek ma swoją ulubioną dziedzinę: jest nią analiza kryminalistyczna. Zdarza mu się pojawiać w miejscach, gdzie policja prowadzi dochodzenie, instruować detektywów, co należy robić… a do tego wszystkiego mieć zwykle rację. Jednak gdy służby znajdują zwłoki jego prywatnej instruktorki umiejętności społecznych, Jacob sam staje się obiektem zainteresowania śledczych. Z ich perspektywy charakterystyczne cechy jego przypadłości: unikanie kontaktu wzrokowego, impulsywność czy zachowywanie dystansu, świadczą na jego niekorzyść. Jacob zostaje oskarżony… o morderstwo.

"W naszym domu" to poruszająca opowieść o dziecku z zespołem Aspergera i doświadczeniach jego najbliższych. Poruszając temat nieczęsto pojawiającego się w literaturze zaburzenia, Jodi Picoult uczy czytelników wrażliwości i zrozumienia. Zadaje trudne pytania o to, jak odnosimy się do tych, których uznajemy za innych, i czy przypadkiem nie oczekujemy od nich przestrzegania naszych własnych reguł. Opisuje też nasz system prawny - pełen rozwiązań dla ludzi potrafiących porozumiewać się w określony sposób, ale okrutny w kontakcie z kimkolwiek, kto nie mieści się w tradycyjnie definiowanych granicach.

1. miejsce na liście bestsellerów NEW YORK TIMESA!

Kilka słów od Jodi Picoult

Dzieci z zespołem Aspergera, które miałam okazję poznać, były dowcipne, ekscentryczne i tak nietypowe, jak nietypowy jest każdy człowiek. Mogę mieć tylko nadzieję, że powieść "W naszym domu" będzie dla czytelnika oknem do świata dziecka z zespołem Aspergera i pozwoli jednocześnie zrozumieć, co przechodzi jego rodzina. Być może, gdyby podobne książki były dostępne przed laty, moja ciocia nie musiałaby się wstydzić ataków autystycznych swojego syna, a spotkałaby się z ludzkim współczuciem.

Jedna z najlepszych powieści Jodi Picoult!
"USA Today"

Jodi Picoult jest jak zwykle wnikliwa aż do bólu. W jej powieści znajdziemy głębię matczynej miłości, a jednocześnie bezlitosną analizę nas samych…
"BookPage"

Picoult - znakomicie przygotowana do tematu - w inteligentny sposób poradziła sobie z trudnymi pytaniami na temat autyzmu i zespołu Aspergera.
"Publishers Weekly"

Nowa książka Picoult na pierwszy rzut oka przypomina powieść detektywistyczną - w tym obszarze autorka skrzętnie korzysta z atrakcyjności zespołu Aspergera dla poprowadzenia wciągającej historii. Lecz Picoult znana jest także z solidnego researchu. Nie minie 50 stron, a czytelnicy poczują się ekspertami z zakresu zespołu Aspergera. Lecz aby wejść w skórę człowieka, który z ochotą zamieniłby wszystkie swoje genialne uzdolnienia na "normalność", trzeba zaliczyć wszystkie 700 stron powieści. Co nie jest trudne, bo Picoult świetnie radzi sobie z narracją. Choć i jej nie jest obca skłonność do cukierkowych wątków, to udaje jej się zawrzeć w swojej powieści przesłanie, na które nie wpadł jeszcze żaden z hollywoodzkich twórców: Asperger to nic śmiesznego.
Marcin Wyrwał, Czytelnia.onet.pl

Jodi Picoult (ur. 1966) - amerykańska pisarka, która z mistrzowską intuicją podejmuje ważne i kontrowersyjne tematy, by tworzyć z nich wzruszające powieści obyczajowe i dramaty psychologiczne, od których trudno się oderwać. Jest autorką siedemnastu powieści, m.in.: "Jak z obrazka", "Deszczowa noc", "Karuzela uczuć", "Jesień cudów", "Świadectwo prawdy", "Czarownice z Salem Falls", "W imię miłości", "Drugie spojrzenie", "Bez mojej zgody", "Zagubiona przeszłość", "Dziesiąty krąg", "Dziewiętnaście minut", "Przemiana", "Krucha jak lód" - trzy ostatnie, a także najnowsza powieść "W naszym domu", zadebiutowały na pierwszym miejscu listy bestsellerów "New York Timesa". Łączny nakład książek Jodi Picoult przekroczył już 7 milionów egzemplarzy. Jej powieści przetłumaczono dotychczas na 34 języki i wydano w 35 krajach. Na podstawie książek  "Karuzela uczuć", "Świadectwo prawdy" i "Dziesiąty krąg" powstały filmy telewizyjne, a w 2009 roku do kin trafiła filmowa adaptacja jej bestsellerowej powieści "Bez mojej zgody" - w reżyserii Nicka Cassavetesa, z Cameron Diaz w jednej z ról głównych.

Jodi Picoult studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Obecnie mieszka z mężem Timem i trójką dzieci w Hanover, w stanie New Hampshire.

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
36,00 zł
miękka