Strona główna / Biografie, wspomnienia / Umberto Eco. Labirynt świata. Biografia

Inne książki z tej kategorii

Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta

Czesław Czubak
Cena detaliczna: 39,99 zł

Piękne dni mojej młodości

Ana Novac
Cena detaliczna: 44,00 zł

Niebo bez ptaków

Danuta Brzosko-Mędryk
Cena detaliczna: 59,99 zł
Umberto Eco. Labirynt świata. Biografia

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 83-7255-910-4
Tytuł oryginału: Umberto Eco. Le labirynthe du monde
Data wydania: 26.11.2001
Format: 153mm x 240mm
Liczba stron: 216
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Adam Szymański
Umberto Eco jest niewątpliwie jedynym w swoim rodzaju objawieniem kultury współczesnej. Profesor uniwersytetu w Bolonii, mediewista, specjalizujący się w semiotyce, znany wcześniej głównie w kręgach akademickich, w roku 1980, mając prawie 50 lat, debiutuje jako pisarz i natychmiast zdobywa ogromną sławę. Kilkanaście milionów egzemplarzy Imienia róży sprzedanych na całym świecie i głośna ekranizacja Annouda w 1986 roku to dopiero początek zawrotnej kariery pisarskiej Eco. Ten wnikliwy badacz kultury masowej i mediów sam staje się ich ulubieńcem i gwiazdą.

Każda kolejna z misternie konstruowanych powieści Umberta Eco - Wahadło Foucaulta, Wyspa dnia poprzedniego, Baudolino - była wydarzeniem kulturalnym na skalę światową. O swej fenomenalnej twórczości mówi skromnie, że po prostu "dla zabawy przeszedł od roboty teoretycznej do opowiadania historyjek, wykorzystując dokładnie te same materiały, co w dziedzinie refleksji filozoficznej".

Daniel Salvatore Schiffer we wnikliwej biografii intelektualnej, autoryzowanej przez Eco, próbując zgłębić fenomen tego genialnego twórcy, penetruje zakamarki jego archiwum umysłowego, w którym niby w pracowni alchemika dokonują się czarodziejskie przemiany. Schiffer śledzi wędrówkę niestrudzonego badacza przez labirynt kultury i ukazuje, jak w jego uniwersalnym Dziele odbijają się tajemnice świata.

wersja do druku