Strona główna / Tytus, Romek i Atomek / Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód V
Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód V

Kategoria: Tytus, Romek i Atomek
ISBN: 83-7337-732-8
Data wydania: 25.05.2004
Format: 215mm x 145mm
Liczba stron: 192
Cena detaliczna: 18,90 zł
nakład wyczerpany
Seria: Tytus
Oprawa: miękka
A w niej trzy książeczki o uczeniu się: przysposobienia obronnego (Księga IV - ”Tytus żołnierzem”), historii (Księga XI - ”Tytus ratuje zabytki”) i geologii (Księga XV - ”Tytus geologiem”). Żadne tam szkolne nudy! Tytus przeżywa wesołe przygody w powietrzu, na ziemi i pod ziemią oraz przenosi się w czasie.

Zanim powstała księga IV z poddasza pewnego domu na warszawskim Mokotowie dobiegły dziwne dźwięki. Tatatata! Papapapa! Strzały? Przechodnie kryli się po bramach. Znowu napad? Tymczasem nic złego się nie stało. To tylko Papcio Chmiel w swojej pracowni strzelał sobie w głowę ładunkiem nowych pomysłów. Tak powstała książeczka, w której niesforny małpiszon pomaga ”obywatelowi patrolowi na kapralu”.

W księdze XI Tytus, Romek i A'Tomek ratują zabytki. Wyruszają archaicznym prasolotem - paliwem są dusze do żelazka. Pomaga im sympatyczny duszek. Przeżywają fantastyczne przygody: biorą udział w zamachu Chytrozłotków na księcia Jedzosława, są świadkami narodzin renesansu i wykradają plany maszyny do lodów włoskich. Tytus w turnieju rycerskim wygrywa pół... zamka. Wreszcie w starej kaflarni na bagnach urządzają harcówkę.A wszystko to zbytki i zabytki.

Tytus w księdze XV testuje nowy pojazd - wkrętacz. Najpierw wkręca się na film od osiemnastu lat. Następnie dowiaduje się, że góry są jak makowiec, zostaje geologiem, przeżywa powrót do przeszłości i spotyka... Krasnoludki.

wersja do druku