Strona główna / Tytus, Romek i Atomek / Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód II
Tytus, Romek i A'Tomek. Złota księga przygód II

Kategoria: Tytus, Romek i Atomek
ISBN: 978-83-7469-550-3
Data wydania: 31.07.2007
Format: 215mm x 145mm
Liczba stron: 192
Cena detaliczna: 19,90 zł
nakład wyczerpany
Seria: Tytus
Oprawa: miękka
Drugi to już tom wyboru najwspanialszych przygód Tytusa, Romka i A'Tomka - następne trzy dawno niewznawiane, sławne książeczki: I - „Tytus harcerzem” (w tak oczekiwanej przez entuzjastów wersji z pierwszego wydania!), VIII - „Tytus astronomem” (inaczej „Księga kopernikańska” - dla wielu to „Tytus wszech czasów”, teraz po raz pierwszy w pełni kolorowy!), XII - „Operacja Bieszczady”.
Księgom towarzyszą przezabawne teksty Papcia Chmiela, w tym rozmowa z Tytusem, ostatecznie wyjaśniająca jego życiorys:
Urodziłem się w gąszczu...
Dżungli?
Nie. W gąszczu kresek i linii.

Papcio Chmiel nie był wtedy sobą, tylko... Starszym Autorem. To trzeba przeczytać! Wielu starszych „tytusolubów” podskoczy z radości na widok pierwszego „dymka”, który po 1970 roku się zagubił w późniejszych wydaniach:Tytus, jak ty tak możesz cały dzień stać bezmyślnie przed bramą?Cały dzień nie stałem. Trochę siedziałem na murku.
Księga dla młodszych i starszych, pełna beztroskich, nie tylko harcerskich przygód. Tytus lata bąkolotem, roznosi... dzieci, gra z niedźwiedziami w karty, walczy z zakonem krzyżackim kopciem i przypaloną kaszą, poznaje Mikołaja Kopernika, buduje... skalne gniazdo dla orłów, a w bieszczadzkiej stanicy turyści zamawiają „dzika na dziko”, którego nie je się, tylko karmi.

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
18,90 zł
miękka