Strona główna / Literatura światowa / Trzy kobiety z Westport

Inne książki tego autora

Między nami nowojorczykami

Cathleen Schine
Cena detaliczna: 34,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Ulica Nadbrzeżna. Cudowny Czwartek

John Steinbeck
Cena detaliczna: 59,99 zł

Dom

Marilynne Robinson
Cena detaliczna: 44,99 zł

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł
Trzy kobiety z Westport

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-437-2
Tytuł oryginału: Three Weissmanns of Westport
Data wydania: 10.08.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 344
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Współczesna wersja „Rozważnej i romantycznej”!

W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieść się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla której zupełnie stracił głowę. Konsekwencje jego decyzji najbardziej odczują niespodziewające się niczego żona i ich dwie córki. Miranda jest energiczną, zdecydowaną kobietą o duszy romantyczki, pełną entuzjazmu i optymizmu. Annie to jej zupełne przeciwieństwo – nad wiek poważna i rozsądna. Wyjeżdżają wraz z matką na wieś, gdzie ich życie zupełnie się odmieni…

Prawa do powieści zakupiło HBO i na jej podstawie powstanie wkrótce serial telewizyjny.

„Trzy kobiety z Westport” to najlepsza powieść Cathleen Schine. Mądra, zgrabnie skonstruowana i poruszająca do głębi. Jest hołdem złożonym Jane Austen i łączy w sobie wszystkie charakterystyczne dla jej prozy cechy: satyryczny obraz społeczeństwa, sarkastyczny dowcip, delikatny urok, plastyczny język i zamiłowanie do szczegółu.
„The New York Review of Books”

„Trzy kobiety z Westport” to powieść tak pełna radości życia, że jej pisanie musiało sprawiać autorce prawdziwą frajdę. To współczesna powieść o fabule luźno opartej na historii znanej nam z „Rozważnej i romantycznej” Jane Austen.
„US Today”

Dzięki swojemu wspaniałemu poczuciu humoru i dystansowi Schine w figlarny sposób przedstawia i analizuje kłamstewka, oszustwa, zagubienie i rozterki uczciwych serc swoich bohaterów”.
„The New Yorker”

Schine wprawia typową dla Austin maszynerię w idealny ruch…Dodając jej nowoczesne akcenty i utrzymując odpowiednie tempo narracji uzyskuje ruchomy, żywy obraz… Szukanie podobieństw i różnic pomiędzy historiami z początku XIX i XX wieku, to wspaniała zabawa, ale największą przyjemność daje poznanie powołanych do życia przez autorkę dziewcząt i śledzenie ich niezręcznych prób znalezienia szczęścia…
„The Boston Globe”

Zamieńcie dystyngowaną dziewiętnastowieczną Anglię na ekskluzywne dzielnice współczesnego Connecticut, dodajcie dwie siostry – jedną porywczą, drugą praktyczną – i doprawcie to wszystko szczyptą romansu, rodzinnych niesnasek, nagłych wypadków i wspaniałych niespodzianek, a w wyniku tej mieszanki otrzymacie „Trzy kobiety z Westport” – hołd jaki Cathleen Schine złożyła Jane Austen.
„Elle”

Nie istnieje taka książka Cathleen Schine, która byłaby pozbawiona ciętego poczucia humoru i ostrego spojrzenia na rzeczywistość.
„Wall Street Journal”


Cathleen Schine jest autorką światowych bestsellerów, z których wiele doczekało się adaptacji filmowych. Pisuje również artykuły dla „New Yorkera”, „New York Review of Books”, „The New York Times Sunday Magazine” i „The New York Times Book Review”. Dorastała w Westport.

Patroni:
vox_sm.jpg

wp.gif

wersja do druku