Strona główna / Literatura polska / Truskawki z szamponem

Inne książki z tej serii

Przecudna

Grażyna Bełza
Cena detaliczna: 24,00 zł

Zazdrośnica

Katarzyna Wasilewska
Cena detaliczna: 26,00 zł

A właśnie że tak

Justyna Szymańska
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Przeklęte, zaklęte

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Turecki honor

Mira Hafif
Cena detaliczna: 42,00 zł

Islamskie fatum

Igor Kaczmarczyk
Cena detaliczna: 44,99 zł
Truskawki z szamponem

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-099-2
Data wydania: 09.04.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 208
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Z motylem
Oprawa: miękka

Zabawne przygody dziennikarki w świecie mody i urody.


Co kryje się pod lakierowaną okładką magazynu dla kobiet? Nieco mniej błyszcząca rzeczywistość. Autorka zna ją dobrze i uchyla rąbka tajemnicy. Jej satyra na środowisko to eksplozja ironicznego humoru. Rodzimy diabeł nie ubiera się u Prady, maluje się używanymi kosmetykami, a na bankietach jest skupiony niczym pilot myśliwca.

Dwudziestodziewięcioletnia Joanna, dotychczas pisująca do dziennika, rozpoczyna pracę w miesięczniku dla kobiet „Cud na Twarz”. Mimo że nie ma doświadczenia w tej branży, postanawia zmierzyć się z tym zadaniem i zostać świetną dziennikarką piszącą o urodzie. Tymczasem jej chłopak otrzymuje propozycję pracy w Londynie. Mimo to Joanna zostaje w kraju, by zrobić karierę. Krok po kroku obserwujemy jej wkraczanie w świat kobiecego piękna – sposób poznawania opisywanych kosmetyków, udział w konferencjach, redakcyjną atmosferę, kontakty z firmami kosmetycznymi, wizażystami, fotografami.

Autorka z ironicznym zacięciem zdradza kulisy pracy w redakcji pisma kobiecego i zaskakujące dla laika zasady wyboru tematów, pozyskiwania informacji i tego, czy warto naprawdę wierzyć kolorowym czasopismom.

Katarzyna Gryniewicz (ur. 1973)
 
Dziennikarka, pracowała w dziennikach, tygodnikach i miesięcznikach. Od pięciu lat mieszka na obczyźnie. W Paryżu organizowała sesje mody, w Londynie pisze do gazet polskich i zagranicznych. Miłośniczka Warszawy i Traktu Królewskiego, czasem myśli o powrocie.

 


wersja do druku