Strona główna / Literatura światowa / Trudne decyzje

Inne książki tego autora

Na ratunek

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Przekleństwa miłości

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Skradziony czas

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Dzień, w którym umarł Kapuściński

Ramón Lobo
Cena detaliczna: 45,00 zł

Zobacz także

Wyznania

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł
Trudne decyzje

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-371-9
Tytuł oryginału: Change in Altitude
Data wydania: 15.04.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 272
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Anita Shreve, jedna z największych kronikarek tajemnic ludzkiego serca, opowiada dramatyczną historię o tym, jak kruche mogą się okazać więzi łączące dwoje najbliższych sobie ludzi…

Dwudziestoośmioletnia Margaret i jej świeżo upieczony mąż wyjeżdżają do Afryki. W oszałamiającym, wielokulturowym mieście z biegiem czasu oboje czują się coraz bardziej zmęczeni – upałem, powtarzającymi się kradzieżami oraz nieznajomością realiów. Wszystko zmienia się, gdy poznają parę Anglików, Dianę i Arthura, z którymi zaczynają łączyć ich dziwne zależności. Margaret czuje się nieswojo w towarzystwie nowych znajomych. Nie odpowiada jej sposób, w jaki traktują  czarnoskórych, nie akceptuje zarozumiałości i snobizmu Anglików, peszą ją też próby flirtu, które podejmuje wobec niej Arthur. Czy tragiczny wypadek w górach, frustracja i narastające wciąż napięcie zagrożą uczuciu Margaret i Patricka? Czy będzie jeszcze o co walczyć?


Bardzo obrazowa, przenikliwa i głęboka powieść... Shreve doskonale wie, jak przykuć uwagę czytelnika.
„The Washington Post”

Shreve zabiera czytelnika w podróż od luksusowych przedmieść Nairobi do jego cuchnących slamsów. Ze świata salonów białej rasy do świata czarnych niewolników... Znakomita powieść, wykraczająca poza konwencję typowej literatury kobiecej.
„USA Today”

Zanim zaczniecie czytać tę dramatyczną historię, przygotujcie się na odwołanie wszystkich umówionych spotkań i lepiej zapomnijcie, że macie jakieś obowiązki...

„Bookpage”

Anita Shreve jest uznaną autorką czternastu powieści, przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków. Do najpopularniejszych z nich należą: „Wyznania” (2009), „Żona pilota” (2000), którą wybrano do Oprah’s Book Club, oraz „Ciężar wody” (2002), która znalazła się w finale angielskiego konkursu Orange Prize. Przez trzy lata mieszkała w Nairobi w Kenii, gdzie pracowała jako dziennikarka jednego z afrykańskich magazynów, obecnie mieszka w Massachusetts.

wersja do druku