Strona główna / Inne / Torba płócienna "Grzesiuk. Na marginesie życia"

Torba płócienna "Grzesiuk. Na marginesie życia"

Kategoria: Inne
Data wydania: 02.01.2019
Cena detaliczna: 16,90 zł

Torba płócienna z wizerunkiem Stanisława Grzesiuka, dostępna w trzech wersjach, z cytatami pochodzącymi z jego kultowych książek: "Pięć lat kacetu", "Boso, ale w ostrogach" oraz  "Na marginesie życia". Wykonana bardzo solidnie, w naturalnym kolorze ecru, z  jednostronnym nadrukiem w kolorze czarnym i czerwonymi uszami. Dodatkowym atutem jest materiałowa metka wszyta z boku torby, imitująca okładkę książki.

Rozmiar torby: 37 cm (szer.) x 41 cm (wys.) x 5 (dno)
Rozmiar nadruku: 35 cm x 35 cm
Długość uszu: 68 cm
Gramatura materiału: 280g/m2

Torba, która zachwyci każdego fana Stanisława Grzesiuka! Świetnie sprawdzi się w komplecie z jego książkami i nie tylko :)

Stanisław Grzesiuk (1918–1963) – pisarz, pieśniarz zwany bardem Czerniakowa. Urodził się w Małkowie koło Chełma. Od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. W czasie okupacji został aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju. Leczył się na gruźlicę płuc, która była konsekwencją pobytu w obozie. Autor autobiograficznej trylogii "Boso, ale w ostrogach", "Pięć lat kacetu", "Na marginesie życia". Pochowany został na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany jest do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

wersja do druku