Strona główna / Literatura polska / Tajemnica dziesiątej wsi

Inne książki tego autora

Wianek z róż

Agnieszka Olszanowska
Cena detaliczna: 37,00 zł

Wianek z lauru

Agnieszka Olszanowska
Cena detaliczna: 36,00 zł

Wianek z dmuchawców

Agnieszka Olszanowska
Cena detaliczna: 36,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Modelki z Dubaju

Marcin Margielewski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Stary kuferek

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Cena detaliczna: 29,99 zł

Chorwacka przystań

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 39,99 zł
Tajemnica dziesiątej wsi

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-8097-089-2
Data wydania: 16.03.2017
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 304
Cena detaliczna: 35,00 zł
Oprawa: miękka
Opowieść o ludziach, którzy dla zaspokojenia swych potrzeb nie cofną się przed niczym. Miłość do kobiet konkuruje tu z miłością do ziemi, a nikt nie jest tym, za kogo się podaje. I każdy ukrywa przed światem gorzką tajemnicę.
Na początku dwudziestego wieku kilkuletni Zefiryn Zarządca, zmuszony przez swojego wuja, bierze udział we włamaniu do kościoła. Ma za zadanie ukraść słynny na całą okolicę Cudowny Obraz. Samotna noc w pustym kościele w oczekiwaniu na dogodny moment wywiera wpływ na jego dalsze losy.
Ponad sto lat później do Starszego Folwarku przyjeżdża Paweł, życiowy bankrut, wnuk Zefiryna. Młody mężczyzna nigdy nie mieszkał na wsi i nie wyobraża sobie przyszłości wśród pól i lasów. Z pomocą przychodzi mu stary sąsiad, syn wielkiej i niespełnionej miłości Zefiryna. Krok po kroku uczy Pawła pracy na roli. Jednak nie robi tego całkiem bezinteresownie.
Zefiryn i Paweł. Dziadek i wnuk, którzy nigdy się nie poznali. Dwaj żyjący w dwóch różnych światach mężczyźni, których oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – tajemnica rodzinna. Dwie przenikające się historie, pełne namiętności i walki z trudną codziennością. I w tle kobiety, które kochają i są kochane.

wersja do druku