Strona główna / / Aktualności / TAJEMNICA PRZEKLĘTEJ HARFY i GORZKA CZEKOLADA w ZŁOTEJ DWUDZIESTCE książek!

Nowości

Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie

Michio Kaku
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blef

S.K. Barnett
Cena detaliczna: 42,00 zł

Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć

Violetta Ozminkowski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

KOBIETY PISTOLETY

Maria Kowalska , Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Gujcio

Steven Rowley
Cena detaliczna: 43,00 zł

Miłość na Bali

Tanya Valko
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King
10.05.2021

TAJEMNICA PRZEKLĘTEJ HARFY i GORZKA CZEKOLADA w ZŁOTEJ DWUDZIESTCE książek!

Z przyjemnością informujemy, że "Tajemnica przeklętej harfy" Marcina Kozioła oraz "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach"  znalazły się wśród 20 ulubionych książek dla dzieci i młodzieży pióra polskich autorów wybranych w Plebiscycie Złota Dwudziestka z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Gratulujemy Autorom, a Was zapraszamy do lektury!


O książkach:

"Tajemnica przeklętej harfy"

Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja "Skrzyni Władcy Piorunów", lektury uzupełniającej do klas IV-VI.
Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu!

Detektywi na kółkach to Julia, czternastoletnia specjalistka od zagadek, Tom, jej przyjaciel, biegły w łamaniu szyfrów, i nieustraszony labrador Spajk, przyciągający nie tylko nowych przyjaciół (w tej roli Dżager - przesympatyczny kocur z nadwagą), ale też przygody!
Tym razem lecą razem na wakacje do Egiptu. I od razu trafiają na ślad przemytu! W ręce wpada im stara mapa, która kryje więcej tajemnic, niż przypuszczają. Czy doprowadzi ich do skarbu? Młodzi detektywi znowu będą musieli łamać szyfry, dedukować i stawić czoła groźnym przeciwnikom, by przetrwać na pustyni i rozwiązać zagadkę!
Współczesna akcja nieoczekiwanie splata się z historią dziewczynki dorastającej w Londynie na początku XX wieku i egipskiej kapłanki, żyjącej ponad trzy tysiące lat wcześniej.


"Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach"

Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata…
Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.
Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser.
Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji.
Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami "Gorzkiej czekolady..." - Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech.
W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli - czasem (jak w "Rajskim ptaku") ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze.
Piętnaście opowiadań - piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze.

wersja do druku