Strona główna / Fantastyka / Szkoła LaOry

Inne książki tego autora

Tajemnice Skyle

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 29,90 zł

Ścieżki Avenidów

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 24,90 zł

Córka Szklarki

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 24,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Dobry omen

Neil Gaiman, Terry Pratchett
Cena detaliczna: 44,00 zł

Ziemiomorze

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 79,99 zł

Carpe Jugulum (audiobook MP3)

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 32,90 zł
Szkoła LaOry

Kategoria: Fantastyka
ISBN: 978-83-7839-042-8
Data wydania: 02.02.2012
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 304
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Ostatnia część magicznego cyklu Blask Corredo.

LaOra, najstarsza z dawnych mieszkanek wyspy Nut, postanawia założyć szkołę artystyczną dla dziewcząt. Szklarka ma poważne obawy, czy powstanie szkoły nie przyczyni się do wskrzeszenia ducha okrutnych instruktorek, w końcu jednak zgadza się zostać nauczycielką malarstwa na szkle.

Od pierwszych chwil istnienia szkoła staje się bardzo popularna. Zapisują się do niej zarówno uczennice z odległych zakątków Północnego Kontynentu, jak i dziewczęta pochodzące z miejscowych arystokra - tycznych rodów, między innymi dość wybuchowa wnuczka Królowej Keweny i jej odwieczna rywalka, równie nieznośna wnuczka księżnej Morgenrose.

Mori, która pełni obowiązki opiekunki internatu, musi sobie poradzić z gromadą niesfornych dziewcząt. Jedna z nich, tajemnicza Enixa, niepokoi ją szczególnie. Kłopoty sprawia także nowa, nieznana nikomu nauczycielka kaligrafii. Z każdym dniem coraz wyraźniej widać, że nie przebierając w środkach, usiłuje zaszkodzić szkole. Chcąc rozwiązać problemy szkoły, Mori musi po raz kolejny zmierzyć się z niebezpieczeństwem.

Agnieszka Grzelak jest autorką cyklu Blask Corredo - serii powieści o tematyce fantastycznej (składają się na nią książki „Herbata szczęścia” , „Córka Szklarki” , „Ścieżki Avenidów”, "Tajemnice Skyle" i "Szkoła LaOry"), a także popularnych bajek.

wersja do druku