Strona główna / Literatura światowa / Święty alchemik

Inne książki z tej kategorii

Gwiazdka w Lovely Lane

Nadine Dorries
Cena detaliczna: 38,00 zł

Uciekinierzy

Diney Costeloe
Cena detaliczna: 38,00 zł

Złodziejka truskawek

Joanne Harris
Cena detaliczna: 39,99 zł
Święty alchemik

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7469-446-9
Data wydania: 09.01.2007
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Teresa Komłosz

W trakcie kościelnego śledztwa adwokat diabła odkrywa sekret zakazanej miłości. Czy mimo to ojciec Fabrizio - ksiądz i alchemik - zostanie beatyfikowany?

Cremona, rok 1682. Ksiądz Fabrizio Cambiati wspina się na wieżę zegarową, żeby obserwować kometę, która pojawia się na niebie co 76 lat. Ojciec Fabrizio ma ze sobą nowy wynalazek - teleskop. Czekając na kometę, ogląda przez teleskop miasto w dole i widzi trupę aktorów przygotowujących się do występów na głównym placu miasta oraz jezuitę przybywającego w czarnej karecie. Ów jezuita to Michele Archenti, adwokat diabła przysłany z Rzymu, by „prześwietlić” życiorys kandydata na świętego, którym jest właśnie Fabrizio Cambiati... a to wszystko dzieje się w roku 1758, 76 lat później!

Oto historia pełna magii, nauki i cudów - zakazanej miłości i dramatu. Bogata wyobraźnia pisarza, jego zdolność malowania literackich fresków i wyczarowywania poetyckich dźwięków - wszystko to buduje wielką powieść.

Michał R.Wiśniewski, Premiery


Mark Frutkin

Autor trzech tomów poezji i sześciu powieści, wychowanek jezuickiej szkoły dla chłopców, studiował w Rzymie i na Uniwersytecie im. Ignacego Loyli w Chicago. Po studiach uczył geografii, historii, sztuki i muzyki w szkole w Cleveland. Doskonale radził sobie z dziećmi, jednak nie mógł znaleźć wspólnego języka z wymagającymi, surowymi polskimi zakonnicami, które prowadziły szkołę i wrócił do Kanady. Mimo katolickiego wychowania pisarz przeszedł na tybetański buddyzm. Mark Frutkin mieszka wraz z żoną i synem w Ottawie, w Kanadzie. 

www.markfrutkin.com


Patroni:

wersja do druku