Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Strażnik muszli

Inne książki tego autora

Tłumaczka snów

Chitra Banerjee Divakaruni
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Oddech smoka

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 42,00 zł

Latający talerz

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 42,00 zł

Czarny Flaming

Dean Atta
Cena detaliczna: 45,00 zł
Strażnik muszli

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 83-7337-644-5
Tytuł oryginału: The Conch Bearer
Data wydania: 15.04.2004
Format: 145mm x 205mm
Liczba stron: 208
Cena detaliczna: 24,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Pisarka, poetka, matka, żona. Jest zwolenniczką równości kobiet i ochrony praw człowieka. Urodzona w Kalkucie (Indie), obecnie mieszka w Teksasie, gdzie wykłada twórcze pisanie na Uniwersytecie w Houston. Założycielka fundacji Maitri, która ma za zadanie pomagać kobietom Azji Południowej w rozwiązywaniu problemów przemocy w rodzinie. Poprzez swoją pracę i twórczość Divakaruni stanowi istotne źródło terapeutycznej pomocy pokrzywdzonym kobietom. Jest autorką powieści, zbiorów opowiadań, tomików poezji oraz powieści dla młodych czytelników. Jej teksty publikowały takie pisma, jak „The New Yorker”, „The Atlantic Monthly” oraz „The New York Times”.

Czeka cię niezwykła podróż. Rozpocznie się ona na zatłoczonych uliczkach indyjskiej Kalkuty, by przenieść cię następnie ponad bezwodnymi równinami i wzburzonymi rzekami do ukrytej doliny wysoko w Himalajach. Po drodze napotkasz potężne duchy - dobre i nieopisanie złe - fantastyczne istoty oraz trójkę nieustraszonych wędrowców, którzy pozostaną w twojej pamięci długo po tym, gdy obrócisz ostatnią stronę. Dwunastoletni Anand, mieszkaniec nędznej chaty w niedobrej dzielnicy, otrzymuje na przechowanie muszlę obdarzoną tajemną mocą. Jego zadaniem będzie dostarczyć zaczarowany przedmiot na właściwe mu miejsce, do oddalonej o setki mil świątyni. Chłopcu towarzyszą Nisza, uparta i zaradna dziewczynka z ulicy, oraz tajemniczy Abadhyatta - mężczyzna w nieokreślonym wieku i o niezwykłych zdolnościach.
Oto wspaniała baśń; egzotyczna i pasjonująca powieść przygodowa, od której trudno się oderwać choćby na chwilę - jak również znaczące osiągnięcie literackie znanej pisarki, Chitry Banerjee Divakaruni.

Mieszkająca w Teksasie hinduska pisarka stworzyła piękną baśń o najważniejszych wartościach, jakimi powinniśmy się w życiu kierować: uczciwości, współczuciu i wierności przyjaciołom.
Rzeczpospolita

Patroni:

wersja do druku