Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Marcinem Margielewskim w Warszawie

Nowości

Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 42,00 zł

Lilie królowej. Siostry

Lucyna Olejniczak
Cena detaliczna: 44,00 zł

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Zapowiedzi

Środek lata

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 44,00 zł

Wszechświat. Biografia

Paul Murdin
Cena detaliczna: 49,99 zł

Perska wytrwałość

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Wyrwana z piekła talibów Marcin Margielewski
  3. Arabska zdrajczyni Tanya Valko
14.06.2022

Spotkanie z Marcinem Margielewskim w Warszawie

W środę 29 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa) na spotkanie z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Wyrwana z piekła talibów".

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

O książce:

Wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z piekła rozpętanego przez islamskich fundamentalistów.

Talibowie nie mają skrupułów. Swój islamski radykalizm wprowadzają bezlitośnie i krwawo. Terroryzowani przez nich ludzie, by przeżyć, chwytają się tego, co z pozoru wydaje się zupełnie niezrozumiałe. Nilofar Ayoubi do trzynastego roku życia wychowywała się jako chłopiec. Dzięki temu mogła się uczyć i wychodzić na ulice, ale gdyby talibowie poznali jej sekret, prawdopodobnie od razu by ją zabili.
Nieraz groziła jej śmierć z ich rąk. Kiedy po dwudziestu latach budowania wolności talibowie znowu przejęli kraj, Nilofar i jej mąż znaleźli się na liście osób do zabicia i musieli uciekać. Udało się. Dzięki temu może świadczyć o zbrodniach terrorystów, którzy znowu rządzą Afganistanem… o okrutnym prawie, publicznych egzekucjach, uprawach opium, zmuszaniu małych chłopców do prostytucji i o tym, że kobiety w jej kraju zostały ostatnimi na placu boju w walce z fundamentalistami.

Nilofar Ayoubi jest pierwszą z bohaterek książek Marcina Margielewskiego, która zgodziła się pokazać swoją twarz na okładce i wystąpić pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Mimo prób zamachów na jej życie chce stawić czoło ludziom terroryzującym jej kraj.

Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: "Jak podrywają szejkowie" (2019), "Była arabską stewardesą" (2019), "Zaginione arabskie księżniczki" (2020), "Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), "Urodziłam dziecko szejka" (2020), trzytomowej serii "Niewolnicy" (2021), oraz "Porzuciłam islam, muszę umrzeć" (2022).

wersja do druku