Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Manulą Kalicką

Nowości

Kaczka, co przebrała miarkę

Pan Poeta
Cena detaliczna: 24,90 zł

Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą (audiobook CD)

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 34,90 zł

Ostatnia sprawa Fredriki Bergman

Kristina Ohlsson
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi

Elizabeth Tasker
Cena detaliczna: 47,00 zł

Miłość na dziesiątej wsi

Agnieszka Olszanowska
Cena detaliczna: 35,00 zł

Wojna na miny

Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Cena detaliczna: 29,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Outsider Stephen King
  2. Policjanci. Ulica Katarzyna Puzyńska
  3. Arabski syn Tanya Valko

Fotogaleria

więcej »
09.01.2018

Spotkanie z Manulą Kalicką

Zapraszamy na spotkanie z Manulą Kalicką, autorką książki "Koniec i poczatek". Spotkanie z okazji premiery odbędzie się 18 stycznia o godz. 18:00 w księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31  w Warszawie.


O książce:

Jesień 1944. Tuż po upadku Powstania w podwarszawskich Włochach spotykają się trzy młode kobiety: Irenka, przedwojenna tancerka kabaretowa, Zośka, studentka architektury i Helenka, prosta dziewczyna z ubogiej wioski. Żadna z nich nie ma już rodziny; postanawiają trzymać się razem, wspierają się jak siostry i wspólnie walczą z demonami przeszłości. Są zaradne, energiczne i z uporem dążą do celu. Każda ma swoją tajemnicę, każda próbuje ułożyć sobie życie w tych trudnych, dramatycznych czasach.
Otaczająca je rzeczywistość nie jest łatwa, walka o przetrwanie, ciągły strach, ścieranie się nowego porządku ze starym – wszystko to nie sprzyja młodzieńczym wzlotom i westchnieniom. A jednak… 

Historie, ludzie i zdarzenia które opisuje autorka są zawsze prawdziwe, w nie wpleceni są fikcyjni bohaterowie. Dlatego powieść jak zwykle u Manuli Kalickiej, płaczemy i śmiejemy się na przemian, by na końcu zapytać - co dalej?

Manula Kalicka - pisarka i dziennikarka. Opublikowała 9 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”. Pracowała jako bibliotekarka, producentka konfekcji damskiej, prowadziła księgarnię, obecnie prowadzi agencję literacką.

wersja do druku