Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Antoniną Krzysztoń

Nowości

Poważnie zabawne, nieskończenie cytowalne

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 19,90 zł

Haftowane gałgany

Krystyna Sienkiewicz
Cena detaliczna: 39,90 zł

Ziemia przeklęta

Phillip Lewis
Cena detaliczna: 44,00 zł

Zapowiedzi

Proste jak pi. Matematyka to bułka z masłem!

Liz Strachan
Cena detaliczna: 39,90 zł

Siedem księżniczek

Smiljana Coh
Cena detaliczna: 24,90 zł

Prawda i iluzja

Jennifer Sommersby
Cena detaliczna: 39,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Outsider Stephen King
  2. Policjanci. Ulica Katarzyna Puzyńska
  3. Arabski syn Tanya Valko

Fotogaleria

więcej »
11.10.2017

Spotkanie z Antoniną Krzysztoń

W sobotę, 21 października, o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie z Antoniną Krzysztoń, autorką książki "Przeźroczysty chłopiec". Spotkanie odbędzie się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie.


Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona! Rejestracja na warsztaty na stronie intrnetowej www.mbddim.pl, szczegóły w Kalendarzu wydarzeń.

"Przeźroczysty chłopiec" to króciutkie, prosto i pięknie napisane oraz dowcipnie zilustrowane historie z życia współczesnego przedszkolaka. Opowiada nam je Franek, który we wrześniu zaczął ostatnią grupę przedszkola. Poznajemy jego grupę, przyjaciół, panie przedszkolanki, ale też obserwujemy trudne sytuacje, które mogą zdarzyć się każdemu dziecku: zazdrość o uczucia koleżanki, kłótnie w grupie (i dochodzenie do porozumienia; wybaczanie), rywalizacja, przechwalanie się…
Mały czytelnik wraz z grupą przedszkolaków przeżyje cały rok przed-szkolny – od rozpoczęcia, przez mikołajki, Gwiazdkę, Wielkanoc, Dzień Dziecka, zakończenie roku, ale też wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki (to wszystko opisywane z dużym poczuciem humoru). A jednocześnie będzie spędzał  czas z Frankiem w jego domu, gdzie świat dorosłych czasami go przerasta, a mimo to próbuje go na swój sposób zrozumieć.

Krzysztoń z ogromną wrażliwością oddaje sposób patrzenia i rozumowania dziecka (także charakterystyczne dla tego wieku „myślenie magiczne”). Uczy, jak radzić sobie z kłopotami, pokazuje rozwiązania.
„Przeźroczysty chłopiec” jest też ważną książką dla rodziców. Przeglądając się w oczach dziecka, uczymy się być… lepsi.


Antonina Krzysztoń wydała 15 płyt. Zadebiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska ). W tym czasie występowała w kabarecie Pod Egidą, w Muzeum Archidiecezji u Ks. Andrzeja Przekazińskiego i w sławnym z niezwykłych działań artystycznych kościele na Żytniej. Od lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z piosenką poetycką i religijną. Współpracowała m.in. z Leszkiem Możdżerem, Michałem Lorentzem, Wojciechem  Konikiewiczem, Mateuszem Pospieszalskim, Wojciechem Waglewskim.  W 2006 r. za działalność artystyczną otrzymała Order Odrodzenia Polski.

wersja do druku