Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Agnieszką Cubałą w Warszawie

Nowości

Ukryty geniusz zwierząt

Katharina Jakob
Cena detaliczna: 39,99 zł

Holokaust. Nowa historia

Laurence Rees
Cena detaliczna: 59,90 zł

Dobry omen

Neil Gaiman, Terry Pratchett
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Szóste piętro

Alex Sinclair
Cena detaliczna: 38,00 zł

Była arabską stewardesą

Marcin Margielewski
Cena detaliczna: 36,00 zł

Jak nauczyć teorii względności swojego psa

Chad Orzel
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jej drugie życie Manula Kalicka
  2. Nie mam więcej pytań Gillian McAllister
  3. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi Julia Boyd

Fotogaleria

więcej »
28.06.2019

Spotkanie z Agnieszką Cubałą w Warszawie

W czwartek 11 lipca o godz. 18.00 zapraszamy do Światło Art Bistro w Warszawie (ul. Nowogrodzka 10) na spotkanie z Agnieszką Cubałą, autorką książki "Miłość '44. 44 prawdziwe historie powastańczej miłości".


Rozmowę poprowadzi dziennikarka Nina Harbuz.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

O książce:

44 prawdziwe historie powstańczej miłości - wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko. Miłości będącej świadectwem tego, jak bardzo potrzebujemy bliskości drugiego człowieka i siły, jaką daje świadomość, że mamy do kogo wracać i na kogo czekać.
Wśród bohaterów książki odnajdziemy zwykłych warszawiaków, a także poetów, artystów, a nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość - miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.

Agnieszka Cubała - pasjonatka historii Powstania Warszawskiego. Swoją przygodę z tym tematem rozpoczęła od napisania książki "Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego". Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynując prace nad realizacją scenariusza ekspozycji stałej. Opracowała hasła autorskie do "Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego". Konsultowała dwa rozdziały polskiej edycji książki Normana Davisa "Powstanie '44". Wydała publikacje: "Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy", "Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia", "Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim". Za popularyzację tematu otrzymała nagrodę Klio i odznakę Zasłużony dla Warszawy.

wersja do druku