Strona główna / / Aktualności / Spotkanie online z Nicolą Sutcliff

Nowości

Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 39,99 zł

Seksoholicy

Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Trzy wiedźmy

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 35,00 zł

Zapowiedzi

Pod tęczą

Celia Laskey
Cena detaliczna: 39,99 zł

Koszmar arabskich służących

Marcin Margielewski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu

Krzysztof Potaczała
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Tytus, Romek i A'Tomek /kolekcja 25 ksiąg/ Henryk Jerzy Chmielewski
  2. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć Violetta Ozminkowski
  3. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach

Fotogaleria

więcej »
13.04.2021

Spotkanie online z Nicolą Sutcliff

We wtorek 13 kwietnia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Nicolą Sutcliff, autorką książki "Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej".


Spotkanie odbędzie się na fanpage’u wydawnictwa Prószyński i S-ka. Rozmowę poprowadzi Agata Romaniuk.

O książce:

Arabia Saudyjska to jeden z najbardziej tajemniczych krajów świata. Szczególnie dotyczy to życia kobiet, które dla człowieka Zachodu przedstawia tylko zbiór stereotypowych wyobrażeń.

Nicola Sutcliff postanowiła naocznie przekonać się, co kryje się za nikabem. Przez cztery lata mieszkała w Arabii Saudyjskiej, pracowała tam i widywała się z kobietami. Spotykała się ze znanymi na całym świecie saudyjskimi aktywistkami walczącymi o prawa kobiet, rozmawiała z żonami z poligamicznych rodzin, poznawała księżniczki i żyjące na pustyni Beduinki. Ze szczerych, pełnych emocji rozmów wyłania się prawdziwy, zupełnie nieznany portret Saudyjki. Od religii i polityki przez problemy dnia codziennego, poligamiczne małżeństwa, niezrozumiały dla ludzi Zachodu system opiekuna prawnego aż po seksualność, rozmówczynie autorki opisują świat, który Europejczykowi wydaje się czymś obcym. To prawdziwa, inspirująca i odważna opowieść, która obala wiele stereotypów i ukazuje intymne myśli oraz szczegóły z codziennego życia kobiet w tym najbardziej intrygującym ze wszystkich krajów.

Nicola Sutcliff jest lingwistką, ukończyła studia na wydziale Modern Languages and European Studies na University of Bath, a następnie otrzymała dyplom Freelance and Feature Writing w London School of Journalism. Mieszka w Paryżu.

wersja do druku