Strona główna / / Aktualności / Spotkanie online z Małgorzatą Wardą

Nowości

Niemcy opętane. Przerażające duchy przeszłości w Niemczech po drugiej wojnie światowej

Monica Black
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,00 zł

Moja lewa joga

Paulina Młynarska
Cena detaliczna: 43,00 zł

Zapowiedzi

Żony Konstancina

Ewelina Ślotała
Cena detaliczna: 39,99 zł

Mali tułacze

Wojciech Lada
Cena detaliczna: 44,00 zł

Wszechświat. Biografia

Paul Murdin
Cena detaliczna: 49,99 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Perska wytrwałość Laila Shukri
  3. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Beata Sabała-Zielińska
25.10.2021

Spotkanie online z Małgorzatą Wardą

W poniedziałek 25 października o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Małgorzatą Wardą, autorką książki "Dziewczyna z gór. Śniegi".


Rocznie w Polsce znika bez śladu ponad dwadzieścia tysięcy osób - Nadia była jedną z nich. Porwanie Nadii pozostaje nierozwiązaną sprawą w policyjnych kartotekach. Jak potoczyły się jej losy? O drugim tomie przygód "Dziewczyny z gór" z autorką Małgorzatą Wardą porozmawia Justyna Dżbik-Kluge. Spotkanie odbędzie się na fanpage’u wydawnictwa Prószyński i S-ka.

o książce:

Ofiara porwania, Nadia, po wielu latach decyduje się ujawnić policji swoją tożsamość. W wyniku tego następuje ciąg dramatycznych zdarzeń.

Śnieżna burza pogrąża w chaosie górskie miasteczko, utrudniając prowadzenie śledztwa, a w tym czasie wychowywana poza światem Nadia wraca do cywilizacji. Tam musi stawić czoła mediom i policji. Pojawiają się wątpliwości, czy jest ofiarą porwania, czy może od lat świadomie kieruje własnym losem.  

Porywacz pozostaje nieuchwytny. Pojawiające się tropy sugerują jego śmierć, ale czy Jakub na pewno nie żyje? I kim właściwie jest? Przestępcą czy może człowiekiem, który w końcu nauczył się kochać?

Z pozoru oczywiste oceny przestają być jednoznaczne, a ludzkie emocje zdają się nie podlegać zasadom winy i kary.

Małgorzata Warda - pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść "5 sekund do Io". Wydała m.in.: "Nikt nie widział, nikt nie słyszał", "Dziewczynkę, która widziała zbyt wiele", "Dziewczynę z gór". Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka. www.warda.com.pl

wersja do druku