Strona główna / / Aktualności / Spotkanie online z Krzysztofem Daukszewiczem

Nowości

Arabska Żydówka

Tanya Valko
Cena detaliczna: 42,00 zł

Ciekawe czasy

Naoise Dolan
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zwyczajna kobieta

Anna Płowiec
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Niemcy opętane. Przerażające duchy przeszłości w Niemczech po drugiej wojnie światowej

Monica Black
Cena detaliczna: 43,00 zł

Tak wiele jest strachów

Seweryna Szmaglewska
Cena detaliczna: 54,00 zł

Auschwitz. Naziści i ostateczne rozwiązanie

Laurence Rees
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Koszmar arabskich służących Marcin Margielewski
  2. Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach Praca zbiorowa
  3. Modelki z Dubaju Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »
10.05.2021

Spotkanie online z Krzysztofem Daukszewiczem

W poniedziałek 10 maja o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem, autorem książki "Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska".


Spotkanie odbędzie się na fanpage’u wydawnictwa Prószyński i S-ka. Rozmowę poprowadzi Ewa Winnicka.

o książce:

Nowa książka znanego i cenionego satyryka Krzysztofa Daukszewicza to nasza rzeczywistość podpatrzona i celnie skomentowana przez smakoszy win regionalnych. Czasem złośliwie, czasem dobrodusznie, ale zawsze dowcipnie i szczerze. Bo jak mówi Sasza Żejmo z kabaretu Jurki: "Tylko trzy rzeczy nie potrafią kłamać: dzieci, leginsy i… MENELE!”.

Wina Tuska wyziera z każdego zakątka naszej rzeczywistości - obojętne, czy jest to rzeczywistość namacalna czy alternatywna, bo jak twierdzi rzecznik Białego Domu, taka też istnieje.
Jeżeli chodzi o logikę białoruską, to jest to myślenie zaskakujące, czego dowodem może być wypowiedź prezydenta Łukaszenki sprzed kilkunastu lat. Na pytanie, co zamierza zrobić z opozycjonistą głodującym przeciwko tyranii, odpowiedział ze szczerym uśmiechem na nieszczerej twarzy, że Białoruś jest wolnym krajem, gdzie nikt nikogo nie zmusza do jedzenia.
Jednak przykładem najlepiej udowadniającym, że logika białoruska u nas istnieje, jest wypowiedź senatora Jana Marii Jackowskiego w sprawie łysych opon w samochodzie prezydenta Dudy: "W sposób niewłaściwy były prowadzone sprawy zarządzania flotą samochodową w latach, w których Prawo i Sprawiedliwość nie było u władzy".
I takich przykładów w tej książce będzie dużo więcej.
Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Daukszewicz (ur. 1947) - satyryk, felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Działalność estradową rozpoczął w Szczytnie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy bardzo szybko zdobył popularność. Z Januszem Gajosem współtworzył kabaret "Hotel Nitz", od 1986 do 1990 roku występował w kabarecie "Pod Egidą". Przez wiele lat realizował swoje programy satyryczne w TV. Od 2005 roku stały gość programu publicystyczno-satyrycznego "Szkło kontaktowe" w TVN24.

wersja do druku