Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Smoczek Marian z Drakosławic. Bajki na dobranoc

Inne książki z tej kategorii

Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka dzielenia

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 29,99 zł

Kotolotki (audiobook mp3)

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 32,90 zł

Kotolotki

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 39,99 zł
Smoczek Marian z Drakosławic. Bajki na dobranoc

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7839-154-8
Data wydania: 29.05.2012
Format: 168mm x 240mm
Liczba stron: 112
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: twarda

Wyjątkowy debiut Andrzeja Mleczko i jego córki Ewy. On – po raz pierwszy rysuje dla dzieci! Ona – po raz pierwszy pisze bajki. 

Poznajcie niezwykłe przygody Smoczka Mariana z Drakosławic, któremu towarzyszy jego rodzina i przyjaciele – mama Smoczyca Izabela i tata Smok Roman, jaszczurka Lucynka, krokodyl Wiesiek, żółw o imieniu Szybki Dżony i malutki pająk. Wszyscy razem zabierają czytelników w kolorową, pełną niespodzianek podróż i uczą, jakie znaczenie ma wiele słów, jak ważna jest dbałość o otaczajacy nas świat, co jest naprawdę ważne w życiu oraz czym jest prawdziwa przyjaźń i miłość.

To wzruszające czytadełko dla dzieciaków gdzieś w wieku lat czterech, przy którym samemu można poczuć smak fajnego dzieciństwa.(...) Ewa Mleczko serwuje naszym dzieciakom ciepłe opowieści bez dydaktycznego smrodku, a jednak pokazujące świat fajniejszy. Dlatego nie mogę się już doczekać, gdy przeczytam „Smoczka Mariana z Drakosławic” wnukowi.
Witold Bereś, polskamasens.pl

Kultura osobista i kultura słowa w pigułce i jeszcze lekcja dobrego smaku. Świetny debiut!
Magazyn Literacki KSIĄŻKI

Andrzej Mleczko o książce - WYSŁUCHAJ NAGRANIA

Ewa Mleczko - absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Autorka scenariusza do serialu „Cztery Poziomo” w reż. Konrada Niewolskiego. Scenarzystka, autorka felietonów i powieści w odcinkach dla miesięcznika „Wróżka”. Mama 8-letniego Mateusza. Miłośniczka zdrowego jedzenia, ekologii i pozytywnych relacji międzyludzkich. 

Andrzej Mleczko  - studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Debiutował w 1971 r. w tygodniku "Student". Opublikował ponad 20 tys. rysunków i ilustracji w kilkudziesięciu polskich i zagranicznych pismach i magazynach. Stale współpracuje z "Polityką" i "Playboyem". Jego twórczość była prezentowana na 125 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Prowadzi dwie galerie autorskie - w Krakowie i Warszawie. Dotychczas jego prace ukazały się w 53 książkach i albumach. Uhonorowany m.in. Nagrodą Kisiela w kategorii publicysta (2010). Andrzej Mleczko mieszka i pracuje w Krakowie przy ulicy Grodzkiej, a z okien jego pracowni widać Wawel i Wieżę Ratuszową. Najbardziej lubi tworzyć w nocy, kiedy jest cisza i może słyszeć hejnał z Wieży Mariackiej. W 2011 roku obchodził 40-lecie pracy twórczej i 30-lecie działalności swojej Galerii Autorskiej. Ostatnio wydał zbiór "40 lat rysowania". www.mleczko.pl


Patroni:
Miasto Dzieci
Radio BAJKA

czasdzieci_gif_120px.gif

Dzieci.pl

Qlturka.pl

WP

MiniMiniHD_ryba_CMYK.jpg

wersja do druku