Strona główna / Kulinaria / Smakosz wędrowny

Inne książki tego autora

Męskie gotowanie

Piotr Adamczewski
Cena detaliczna: 24,00 zł

Wielka księga drinków i koktajli

Piotr Adamczewski
Cena detaliczna: 19,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Chleb. Domowe wypieki to bułka z masłem

Martin Johansson
Cena detaliczna: 53,00 zł

Pho. Kultowa zupa z Wietnamu

Simi Leistner, Stefan Leistner
Cena detaliczna: 46,00 zł

Korea. Nie tylko kimchi

Hi Lim Byung, Soon Lim Byung
Cena detaliczna: 49,99 zł
Smakosz wędrowny

Kategoria: Kulinaria
ISBN: 83-7337-831-6
Data wydania: 08.09.2004
Format: 163mm x 234mm
Liczba stron: 152
Cena detaliczna: 28,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
„Smakosz wędrowny” jest rezultatem podróży reporterskich po wielu krajach i kontynentach, a także podróży w głąb historii. We wszystkich tekstach dominuje temat kuchni i stołu. Miał bowiem rację Anthelme Brillat-Savarin, który dwa i pół wieku temu stwierdził: „Powiedz mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś”. Każdy rozdział kończą przepisy kulinarne związane z opisywanym krajem, człowiekiem bądź epoką. Łącznie jest ich aż 160. Wszystkie były stosowane przez autora w jego własnej kuchni, są więc gwarancją towarzyskiego sukcesu. A przy okazji gotowania można poznać kawałek świata, by zdecydować, gdzie się udać w poszukiwaniu nowych wrażeń i smaków.

Ta książka to zbiór przepisów, typowych dla krajów, odwiedzonych przez Adamczewskiego, ale i fascynujące opowieści historyczno-obyczajowe. Jeśli mamy golonkę, to towarzyszy jej szkic o zwyczajach Bawarczyków. Jesli minogę, autor-erudyta przenosi nas do XII wiecznej Anglii króla Henryka I, który pożegnał się ze światem po zjedzeniu większej porcji owych stworzonek. Kuchnia Adamczewskiego to także rodzaj savoir-vivre'u - dowiadujemy się, co jeść i czym popijać, by było smacznie i elegancko.
Po godzinach, Życie Warszawy


Jeśli mamy golonkę, to towarzyszy jej szkic o zwyczajach Bawarczyków. Jeśli minogę, autor erudyta przenosi nas do XII-wiecznej Anglii króla Henryka I, który pożegnał się ze światem po ich zbyt gwałtownej konsumpcji. Słowem: ciekawie i smacznie.
Dzień Dobry

Patroni:

wersja do druku