Strona główna / Fantastyka / Ścieżki Avenidów

Inne książki tego autora

Szkoła LaOry

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 29,90 zł

Tajemnice Skyle

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 29,90 zł

Córka Szklarki

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 24,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Dobry omen

Neil Gaiman, Terry Pratchett
Cena detaliczna: 44,00 zł

Ziemiomorze

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 79,99 zł

Carpe Jugulum (audiobook MP3)

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 32,90 zł

Zobacz także

Herbata szczęścia + smycz w prezencie!

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 26,00 zł

Córka Szklarki

Agnieszka Grzelak
Cena detaliczna: 24,90 zł
Ścieżki Avenidów

Kategoria: Fantastyka
ISBN: 978-83-7648-466-2
Data wydania: 08.09.2010
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 296
Cena detaliczna: 24,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Trzecia część – po „Herbacie szczęścia” i „Córce szklarki” – pełnego niezwykłych przygód magicznego cyklu Blask Corredo.

Życie Mori upływa spokojnie w rodzinnym zamku w Versathis. Pod wpływem nagłego impulsu Mori postanawia się usamodzielnić. Przeprowadza się i zaczyna zarabiać, malując obrazy i wyrabiając biżuterię. Krążąc po ulicach, bezskutecznie wypatruje przystojnego młodzieńca, poznanego na ślubie Laszti. Dzięki wstawiennictwu głównego rysownika Królewskiej Pracowni Atlasów, otrzymuje pozwolenie na korzystanie ze zbiorów Królewskiej Biblioteki. Studia nad opasłymi księgami przerywa jej niezwykłe zaproszenie do krainy Avenidów – istot zamieszkujących wnętrza książek. Pokusa jest olbrzymia, zwłaszcza, że istnieje szansa obejrzenia tajemniczego miasta Xtilac, a być może także od dawna upragnionego Corredo. Jakie będą konsekwencje przekroczenia świata Avenidów? Co kryje się wewnątrz ksiąg?


Agnieszka Grzelak
Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, ale od dziecka marzyła o pisaniu książek. Już w szkole, a potem na studiach, pisała opowiadania, które dawała do czytania przyjaciołom. Jest autorką popularnych bajek profilaktycznych „Cukierki” i „Magiczne kryształy”. Wydała też zbiór „Bajki dla moich córeczek”, napisany z myślą o własnych dzieciach. Oprócz pisania zajmuje się wszelkimi rodzajami sztuki użytkowej – maluje na szkle i porcelanie, haftuje, szydełkuje, szyje patchworki. Jej wielką pasją jest ogród, będący również inspiracją dla jej obrazów akwarelowych. Mieszka pod Warszawą z mężem i czterema córkami.

wersja do druku