Strona główna / Literatura światowa / Schron 7/7

Inne książki tego autora

Szczeliny

Anna Starobiniec
Cena detaliczna: 19,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Grona gniewu

John Steinbeck
Cena detaliczna: 65,00 zł

Po końcu

Clare Mackintosh
Cena detaliczna: 43,00 zł

Gujcio

Steven Rowley
Cena detaliczna: 43,00 zł
Schron 7/7

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7469-850-4
Tytuł oryginału: Ubieżiszczie 3/9
Data wydania: 11.09.2008
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 336
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Ewa Skórska

Masza, fotoreporterka, jedzie do Paryża na targi literatury dziecięcej. Jednak na miejscu wszystko idzie nie tak – Masza nie może wytrzymać w ciasnym pokoiku taniego hotelu, nie dostrzega uroków miasta i z każdą chwilą czuje się coraz gorzej. Rozbita i chora, zapada w sen pełen koszmarów jak z okrutnej baśni. Gdy się obudzi, okaże się, że koszmar trwa...
 
W hipnotyzującej powieści Anny Starobiniec, bliskiej klimatem powieściom Kafki, Bułhakowa i Pielewina, rzeczywistość wydaje się natrętną halucynacją, a baśniowy folklor czymś przerażająco realnym. Nic tu nie jest takie, jak się wydaje: realność płynnie przechodzi w fantastyczny horror, horror zaś wkracza w realność, budząc z uśpienia najbardziej pierwotny, dziki, zniewalający strach.

Anna Starobiniec (ur. 1979)

Dziennikarka rosyjska, jedna z najbardziej obiecujących rosyjskich autorek fantastyki. Debiutowała zbiorem opowiadań Szczeliny (Prószyński i S-ka, 2007), z pogranicza fantastyki i metafizycznego thrillera. W jej twórczości wyraźne są wpływy powieści Stephena Kinga i filmów Davida Kronenberga, ale czerpie także z najlepszych tradycji literatury rosyjskiej.


Patroni:

wersja do druku