Strona główna / Słowniki, atlasy, encyklopedie, edukacja / Scenariusze lekcji chemii w gimnazjum wraz z planem nauczania.. Część I

Inne książki z tej kategorii

Praktyczny słownik łacińsko-polski. Wydanie III rozszerzone

Jerzy Mańkowski
Cena detaliczna: 45,00 zł

Atlas fizyki

Hans Breuer
Cena detaliczna: 36,00 zł

Atlas matematyki

Fritz Reinhardt, Heinrich Soeder
Cena detaliczna: 69,90 zł
Scenariusze lekcji chemii w gimnazjum wraz z planem nauczania.. Część I

Kategoria: Słowniki, atlasy, encyklopedie, edukacja
ISBN: 83-7255-794-2
Cena detaliczna: 19,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Scenariusze lekcji chemii w gimnazjum wraz z planem nauczania część 1 (do dwóch pierwszych działów Podręcznika dla gimnazjum B. Earla i L.D.R. Wilforda) zostały opracowane przez doradcę metodycznego, nauczycielkę chemii, mgr Wiesławę Jambor.

Plan nauczania zawiera tematy lekcji, najważniejsze pojęcia omawiane na poszczególnych jednostkach lekcyjnych, cele operacyjne i sposoby ich osiągnięcia, z uwzględnieniem lekcji powtórzeniowych i godzin przeznaczonych na sprawdzenie umiejętności oraz wiadomości uczniów.

Scenariusze lekcji zawierają, oprócz celów operacyjnych, propozycje metod i środków dydaktycznych niezbędnych do osiągnięcia tych celów. W przebiegu zajęć wyodrębnione zostały działania nauczyciela i uczniów. Opisy doświadczeń chemicznych opatrzono szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi wykonania. Do niektórych zajęć opracowano karty ćwiczeń dla uczniów.

W niniejszym opracowaniu publikujemy ponadto prace laureatów konkursu na scenariusze lekcji chemii napisane na podstawie Podręcznika dla gimnazjum B. Earla i L.D.R. Wilforda. Zależnie od możliwości i potrzeb nauczyciela, mogą one być wykorzystane jako ciekawe urozmaicenie lekcji lub stać się inspiracją do samodzielnych rozwiązań.

wersja do druku