Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Tanyą Valko

Nowości

Fizyka przyszłości. Nauka do 2100 roku

Michio Kaku
Cena detaliczna: 45,00 zł

Trzydziesta pierwsza

Katarzyna Puzyńska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Folwark Konstancji

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Skąd ja panią znam. Dorota Kolak w rozmowie z Katarzyną Ostrowską

Dorota Kolak, Katarzyna A. Ostrowska
Cena detaliczna: 44,00 zł

Dziewczyna z gór. Ogień

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żony Konstancina Ewelina Ślotała
  2. Arabskie opowieści. Historie prawdziwe Tanya Valko
  3. Gra w ludzi Eva Minge
21.05.2021

Rozmowa z Tanyą Valko

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Tanyą Valko, autorką książki "Arabska Żydówka".

 

Poznajcie książkowy podcast Prószyński i S-ka, w którym co tydzień Justyna Dżbik-Kluge i Michał Wójcik przepytują naszych autorów. W pierwszym odcinku wyjątkowa pisarka - Tanya Valko. O podróżach, tożsamości i złotych klatkach. Zapraszamy do słuchania.


o książce:

Marysia Salimi, pół-Polka, pół-Libijka po rozwodzie z saudyjskim milionerem staje przed trudnym wyborem - załamać się i żyć w cieniu dawnego luksusu czy wziąć sprawy we własne ręce i zawalczyć o swoją przyszłość. W poszukiwaniu odpowiedzi trafia do Polski, gdzie poznaje swą babkę, która odkrywa przed nią nieznany wątek rodzinnej historii. Wypełniając jej ostatnią wolę Marysia trafia do Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Poznaje blaski i cienie tej części Bliskiego Wschodu, podąża tropem skrywanych tajemnic, trafia w niebezpieczne miejsca i poznaje kontrowersyjne postacie. Nieodmiennie jednak ciąży nad nią przeszłość. Udajmy się wraz z bohaterką w nowy, nieznany i arcyciekawy świat.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

wersja do druku