Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Pauliną Młynarską

Nowości

Seksoholicy

Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Wybranka nauczyciela

Kathleen Fuller
Cena detaliczna: 39,99 zł

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 32,00 zł

Zapowiedzi

Pięć wdów

Agnieszka Olszanowska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu

Adam Rutherford
Cena detaliczna: 42,00 zł

Byłam służącą w arabskich pałacach

Laila Shukri
Cena detaliczna: 39,99 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski
25.09.2021

Rozmowa z Pauliną Młynarską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Pauliną Młynarską, autorka książki "Moja lewa joga".

 

W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Joanna Olekszyk rozmawia z Pauliną Młynarską o jesieni, trochę o podróżach, a więcej o nauce, życiu i przewracaniu jogi na drugą, lewą, stronę. Posłuchajcie!

część 1: Spotify
część 2: Spotify


o książce:

Masz po cichu ochotę na spotkanie z jogą, ale jednocześnie towarzyszy Ci nieodparte wrażenie, że joga to karkołomne wygibasy na markowej macie w modnych ciuchach pośród wonnych kadzidełek? Do tego z zażenowaniem oglądasz kolejne celebrytki, które ogłaszają światu, że zmieniają swoje życie dla jogi? Odmieniane przez wszystkich słowo JOGA powoduje, że nie już wiesz, czym ta joga tak naprawdę jest? Jeśli tak, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Paulina Młynarska bardzo szczerze opowiada o swojej drodze - dzięki regularnej praktyce jogi - od bólu, lęku i traumy do wolności, dobroci i łagodności. Od czego zacząć? Jak poznać jogicznych szarlatanów i oszustów? Jak krok po kroku iść ścieżką ku mądrości, nie traktując wszystkiego zbyt serio?

"Moja lewa joga" to osobista opowieść o jodze, która niesie zmianę. Ale i o przełomowym, pandemicznym czasie, w którym radzenie sobie ze zmianą okazuje się kluczowe. Bez udawania, że obędzie się bez popełniania błędów, walki o siebie i zmęczenia. I jak zawsze u Pauliny Młynarskiej - z humorem, ironią i nieco politycznie. Bo to jest jej… lewa joga. Dasz się zaprosić na matę?

Ja pokochałam jogę za jej otwartość. Za to, że jest spójnym systemem poznawania i doskonalenia siebie. Za to, że daje narzędzia, by radzić sobie z nieuniknionym w życiu cierpieniem, by rozpoznawać swoją wewnętrzną prawdę. Za to, że uczy, jak znajdować oparcie w sobie, jak nie rozmieniać swej wewnętrznej spójności i wolności na błyskotki, na które łase jest ludzkie ego. Jak to ego trzymać w ryzach i pogonić do pracy na rzecz tego, co w życiu wartościowe. I jak te wartościowe rzeczy rozpoznać oraz kultywować.
Paulina Młynarska

Paulina Młynarska (1970) - niezależna dziennikarka i pisarka, felietonistka, podróżniczka, businesswoman. Zaangażowana społecznie feministka i certyfikowana nauczycielka jogi. Sama o sobie mówi, że ma na koncie już sześć życiorysów, a przecież to dopiero początek. Mieszka na Krecie z dwoma psami, trzema kotami i całym mnóstwem opowieści. Matka dorosłej córki. Jej profile w mediach społecznościowych śledzi ponad dwieście tysięcy osób.

wersja do druku