Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

Nowości

Gra w ludzi

Eva Minge
Cena detaliczna: 42,00 zł

Szreń

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 43,00 zł

Labirynt

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

Gdy myśli do Majdanka wracają

Stefania Perzanowska
Cena detaliczna: 55,00 zł

Pierwsza książka mojego dziecka

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 38,00 zł

Ziobranoc, Europo

Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
Cena detaliczna: 45,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka
26.06.2021

Rozmowa z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim, autorami książki "Dziedziczka z Moczarowisk".W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Justyna Dżbik-Kluge rozmawia z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim o pałacach, Moczarowiskach i wskrzeszonym na prośbę czytelników Onufrym. Trochę o kluczach w kieszeni, brakach prądu i technologi oraz pisaniu w duecie. Posłuchajcie!

o książce:

Nowa ręka przejmuje Pałac w Moczarowiskach. Nika, która znalazła się tam przez zwykły przypadek - jak się okazuje, w najwłaściwszym momencie - zostaje spadkobierczynią moczarowickich włości. Wydziedziczony wnuk poprzedniego właściciela, Władysław Moczarowski, nie może się z tym pogodzić i postanawia walczyć o rodzinną schedę. Ponieważ niedoszły spadkobierca wygląda jak ucieleśnienie kobiecych marzeń, Nika, ku rozpaczy swoich bliskich, poddaje się jego urokowi. Szczególnie boleje nad tym Paweł, wierny przyjaciel, który kocha się w niej od dzieciństwa. Niestety, dla dziewczyny jest tylko przyszywanym bratem.
Leokadia mobilizuje siły i wzywa na pomoc zaufanych znajomych, knując, jak to ona, misterną intrygę.
Do Pałacu przybywa tymczasem Elwira, przyjaciółka Niki ze studiów, oraz Teofil, tajemniczy nieznajomy, spotkany przypadkiem przez właścicielkę Pałacu.
Co połączy starych mieszkańców z przybyszami? Czy wnukowi hrabiego uda się przeprowadzić makiaweliczny plan? A może Nika zdoła na tyle wpłynąć na Władysława, że ten zmieni swoje zamiary? Nie chciała tej miłości, ale skoro sama przyszła…

Maria Ulatowska (cykl o Sosnówce, "Domek nad morzem", "Kamienica przy Kruczej", "Całkiem nowe życie" i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński ("Był sobie złodziej", "Mucha", "Zabić, zniknąć, zapomnieć"), laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, w 2014 roku połączyli siły, tworząc autorski duet.
Dotychczas wydali wspólnie jedenaście książek.
Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty i zamierzają to robić dalej.

wersja do druku