Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Nowości

Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Carpe Jugulum

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 35,00 zł

Cała wstecz

Helen Fisher
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Piękne dni mojej młodości

Ana Novac
Cena detaliczna: 44,00 zł

Dzieci fortuny

Jagna Rolska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Żony Konstancina

Ewelina Ślotała
Cena detaliczna: 39,99 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Perska wytrwałość Laila Shukri
  3. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Beata Sabała-Zielińska
02.10.2021

Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z  Marcinem Margielewskim, autorem książki "Dubaj krwią zbudowany".

 

W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Justyna Dżbik-Kluge rozmawia z Marcinem Margielewskim o Dubaju - innym, niż ten, który możemy znać z folderów turystycznych. Ambasada Indyjska wyliczyła, że podczas 5 lat pracy w Dubaju zginęło 34 tysiące ich obywateli. Tymczasem władze miasta podają, że przy budowie Burdż Chalifa zginął tylko 1 człowiek. Posłuchajcie!

o książce:

Dubaj opływa złotem i krwią tych, którzy go budują.

Wstydliwy sekret, który władcy Dubaju woleliby ukryć przed światem.

Porażający los ludzi, którzy poświęcają swoje życie, by inni mogli swoje wieść w luksusie. Biedni, brudni, umęczeni i kompletnie niewidzialni dla bogatych mieszkańców i turystów odwiedzających Dubaj. Setki tysięcy robotników pracujących przy budowie zachwycających świat budynków każdego dnia ryzykują życie w ciężkich warunkach i śmiertelnym upale. Transportowani do pracy jak bydło, mieszkający w przypominających ciężkie więzienie obozach. Tracą zdrowie, a często życie, składając je na ołtarzu pychy, jaką napawa władców budowana przez nich metropolia.
Oficjalnie tylko nieliczni giną na budowach. Dane podawane są rzadko i tylko wtedy, gdy nie da się ich ukryć, ale ambasady liczą każdego zmarłego obywatela. I każdego roku giną ich tu tysiące. Samobójstwa, choroby, udary, zawały, zatrucia. Historie kilku z setek tysięcy budowniczych Dubaju opowiada Marcinowi Margielewskiemu polski inżynier, który przez lata pracował dla największych deweloperów działających na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To trzecia, po "Modelkach z Dubaju" i "Koszmarze arabskich służących" książka z serii "Niewolnicy", opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.

Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: "Jak podrywają szejkowie" (2019), "Była arabską stewardesą" (2019), "Zaginione arabskie księżniczki" (2020), "Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), "Urodziłam dziecko szejka" (2020) oraz trzytomowej serii "Niewolnicy" (2021).

wersja do druku